Rzeszów - Poniedziałek, 09.02.2026
Reklama

Będzie rewitalizacja Koszar Kraińskiego. Konserwator zabytków odbył wizję lokalną

Dodano: 02.11.2021 r.

Fot. B. Podubny WUOZ Przemyśl
Fot. B. Podubny WUOZ Przemyśl
RZESZÓW. Jak poinformował Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu, trwają działania mające na celu rewitalizację tzw. Koszar Kraińskiego w Rzeszowie.

O prowadzonych działaniach poinformował w mediach społecznościowych przemyski konserwator zabytków. W ciągu ostatnich dni odbyła się wizja lokalna budynku tzw. Koszar Kraińskiego przy ul. Piłsudskiego 8-10. Spotkanie miało na celu rozpoznanie obiektu pod kątem postulowanych przez właściciela planów inwestycyjnych. W budynku ma zostać przeprowadzony remont i jego adaptacja na nową funkcję.

Podczas wizji lokalnej inwestor przedstawił opracowaną dokumentację budowli, inwentaryzację oraz wstępną koncepcję zagospodarowania koszar. Następnie, w wyniku wizji i analizy dokumentów, przedstawione zostaną wytyczne konserwatorskie do planowanych prac.

Koszary Kraińskiego powstały na początku XIX w. Początkowo funkcjonowały jako zajazd, następnie zostały rozbudowywane i przekształcone na koszary. Podczas okupacji natomiast budynek był siedzibą ówczesnego magistratu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne nowe autobusy przyjadą do Rzeszowa. Tym razem 40 sztuk zasilanych sprężonym gazem

RZESZÓW. Prawa rozszerzenia przedmiotu zamówienia mówi również o dodatkowych 20 pojazdach.

Rzeszów

Zaginęła 54-letnia mieszkanka Rzeszowa. Ostatni raz widziano kobietę na Juwenaliach

RZESZÓW. Kobietę po raz ostatni widziano w piątek 10 maja.

Rzeszów

Jest przetarg na kładkę rowerową przy moście Narutowicza

RZESZÓW. Pierwsza w Rzeszowie kładka kompozytowa ma być gotowa do 29 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Siatkarze Asseco Resovii spotkają się z fanami w Galerii Rzeszów

RZESZÓW. Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 17.00.

Rzeszów

Stephane Antiga trenerem Developresu SkyRes Rzeszów

RZESZÓW. Do tej pory francuski trener prowadził tylko męskie zespoły.

Rzeszów

Atakował kobiety w centrum Rzeszowa. Jedną z nich ranił nożem

RZESZÓW. O pierwszym ataku policjanci zostali poinformowani w ubiegłą środę po południu.

Rzeszów

Zatrzymano podejrzanego o wywołanie alarmów bombowych w ZUS i NFZ

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 73-letniego mieszkańca Rzeszowa, który wysłał list z informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych w ZUS oraz NFZ.

Rzeszów

Kolejna akcja sprzątania Wisłoka. Tym razem tereny, na których może znaleźć się przestrzeń kwadratowa

RZESZÓW. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 11.00 obok wejścia na piesza kładkę od ul. Podwisłocze.

Reklama