Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Bezpłatna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie (harmonogram na maj)

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Gmina Miasto Rzeszów organizuje wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Rzeszów Sp. z o.o. obwoźną zbiórkę odpadów niebezpiecznych pochodzących wyłącznie z gospodarstw domowych i niezwiązanych z działalnością gospodarczą.

Zbiórka przeprowadzona zostanie bezpłatnie dla mieszkańców miasta Rzeszowa w n/w godzinach w wyznaczonych terminach i punktach zbiórki.

Odpady niebezpieczne, które będą bezpłatnie przyjmowane od mieszkańców miasta Rzeszowa w ramach zbiórki to: świetlówki, zużyte baterie, środki ochrony roślin, opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po rozpuszczalnikach, farbach, lakierach, kwasy i alkalia, środki chemiczne typu domowego, leki przeterminowane, pochodzące z gospodarstw domowych zużyte igły i strzykawki, termometry, odpady zawierające rtęć, żarówki energooszczędne.

Wykaz punktów na terenie miasta Rzeszowa, w których odbierane będą przez firmę MPGK-Rzeszów Sp. z o.o. odpady niebezpieczne od mieszkańców Rzeszowa systemem obwoźnym:
 
 13-05-2019 (poniedziałek) godz. 
Parking za kościołem Saletynów 8.00-10.00 
Parking w rejonie ROSiR od strony ul. Pułaskiego 10.15-12.15
Parking za przychodnią zdrowia w rej. al. T. Rejtana 32 12.30-14.30
 14-05-2019 (wtorek)  
W rejonie skrzyżowania ul. Cichej i ul. Zielonej 8.00-10.00 
Parking w rejonie kościoła w Słocinie i ul. Paderewskiego 10.15-12.15
Parking w rejonie remizy strażackiej i ul. Robotniczej  12.30-14.30
 15-05-2019 (środa)  
Parking w rejonie Supermarketu SPAR i skrzyżowania ulic: Budziwojskiej i Podleśnej  8.00-10.00
Parking przed blokiem przy ul. Małopolskiej 2  10.20-12.20 
Parking w rejonie kościoła w Załężu i ul. ks. J. Stączka 12.30-14.30
 16-05-2019 (czwartek)  
Parking naprzeciwko bloku nr 9 przy ul. Zbyszewskiego  8.00-10.00 
Parking w rejonie sklepu Merkury i ul. Broniewskiego  10.15-12.15 
W rejonie pętli autobusowej MPK i Zespołu Szkół AGR przy ul. Miłocińskiej  12.30-14.30  
 17-05-2019 (piątek)   
Parking w rejonie Zespołu Szkół nr 5 w Zwięczycy i ul. Beskidzkiej  8.00-10.00 
Parking przed Zespołem Szkół Nr 4 przy ul. Dębickiej 288  10.20-12.20 
Parking w rejonie OSP Bzianka przy ul. Św. Jakuba 1  12.30-14.30 
 20-05-2019 (poniedziałek)  
Parking przy ul. Matysowskiej w rejonie Rzeszowskiego Domu Kultury filia Matysówka  8.00-10.00 
Parking pomiędzy ul. Krajobrazową 10 i 12  10.20-12.20 
Parking przy ul. Myśliwskiej w rejonie Domu Ludowego w Miłocinie  12.30-14.30
 

 
Reklama
Przypominamy również, że wymienione odpady przyjmowane są w również w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy al. gen. Wł. Sikorskiego 428 i ul. Ciepłowniczej 11 we wtorki, czwartki i soboty w godzinach 10-18.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W Rzeszowie jak i w wielu innych polskich i europejskich miastach trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.

Rzeszów

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

RZESZOW. Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Rzeszów

Nowy parking przy lotnisku w Jasionce już otwarty

RZESZÓW/JASIONKA. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zyskał dodatkowe 458 miejsc. Tym samym pojemność dotychczasowego zwiększyła się o ponad 50 procent.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na Placu Farnym zamknięto część parkingu

RZESZÓW. Parklet zamiast samochodów, strefy dla dzieci zamiast parkingów, poezja na przystankach MPK i bezpłatna komunikacja miejska – to część atrakcji, jakie przygotowano w Rzeszowie ramach akcji.

Rzeszów

Znana marka jubilerska nowym najemcą w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W. Kruk dołącza do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Keen Property Management – zarządca Centrum – przedłużył również umowy najmu z markami Smyk, Vissavi, Esotiq, Yes oraz Verona.

Rzeszów

6 firm zainteresowanych budową PCLA w Rzeszowie

RZESZÓW. - Na pewno spośród nich wybierzemy tę, która stadion wybuduje – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w soboty na Uniwersytecie Rzeszowskim. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszowToMy.

Reklama