Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Bezpłatna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie (harmonogram na maj)

Dodano: 07.05.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Gmina Miasto Rzeszów organizuje wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Rzeszów Sp. z o.o. obwoźną zbiórkę odpadów niebezpiecznych pochodzących wyłącznie z gospodarstw domowych i niezwiązanych z działalnością gospodarczą.

Zbiórka przeprowadzona zostanie bezpłatnie dla mieszkańców miasta Rzeszowa w n/w godzinach w wyznaczonych terminach i punktach zbiórki.

Odpady niebezpieczne, które będą bezpłatnie przyjmowane od mieszkańców miasta Rzeszowa w ramach zbiórki to: świetlówki, zużyte baterie, środki ochrony roślin, opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po rozpuszczalnikach, farbach, lakierach, kwasy i alkalia, środki chemiczne typu domowego, leki przeterminowane, pochodzące z gospodarstw domowych zużyte igły i strzykawki, termometry, odpady zawierające rtęć, żarówki energooszczędne.

Wykaz punktów na terenie miasta Rzeszowa, w których odbierane będą przez firmę MPGK-Rzeszów Sp. z o.o. odpady niebezpieczne od mieszkańców Rzeszowa systemem obwoźnym:
 
 13-05-2019 (poniedziałek) godz. 
Parking za kościołem Saletynów 8.00-10.00 
Parking w rejonie ROSiR od strony ul. Pułaskiego 10.15-12.15
Parking za przychodnią zdrowia w rej. al. T. Rejtana 32 12.30-14.30
 14-05-2019 (wtorek)  
W rejonie skrzyżowania ul. Cichej i ul. Zielonej 8.00-10.00 
Parking w rejonie kościoła w Słocinie i ul. Paderewskiego 10.15-12.15
Parking w rejonie remizy strażackiej i ul. Robotniczej  12.30-14.30
 15-05-2019 (środa)  
Parking w rejonie Supermarketu SPAR i skrzyżowania ulic: Budziwojskiej i Podleśnej  8.00-10.00
Parking przed blokiem przy ul. Małopolskiej 2  10.20-12.20 
Parking w rejonie kościoła w Załężu i ul. ks. J. Stączka 12.30-14.30
 16-05-2019 (czwartek)  
Parking naprzeciwko bloku nr 9 przy ul. Zbyszewskiego  8.00-10.00 
Parking w rejonie sklepu Merkury i ul. Broniewskiego  10.15-12.15 
W rejonie pętli autobusowej MPK i Zespołu Szkół AGR przy ul. Miłocińskiej  12.30-14.30  
 17-05-2019 (piątek)   
Parking w rejonie Zespołu Szkół nr 5 w Zwięczycy i ul. Beskidzkiej  8.00-10.00 
Parking przed Zespołem Szkół Nr 4 przy ul. Dębickiej 288  10.20-12.20 
Parking w rejonie OSP Bzianka przy ul. Św. Jakuba 1  12.30-14.30 
 20-05-2019 (poniedziałek)  
Parking przy ul. Matysowskiej w rejonie Rzeszowskiego Domu Kultury filia Matysówka  8.00-10.00 
Parking pomiędzy ul. Krajobrazową 10 i 12  10.20-12.20 
Parking przy ul. Myśliwskiej w rejonie Domu Ludowego w Miłocinie  12.30-14.30
 

 
Reklama
Przypominamy również, że wymienione odpady przyjmowane są w również w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy al. gen. Wł. Sikorskiego 428 i ul. Ciepłowniczej 11 we wtorki, czwartki i soboty w godzinach 10-18.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowska Majówka 2025 – 4 dni pełne wydarzeń plenerowych, muzyki i spotkań

RZESZÓW. Sporo atrakcji przygotowano dla mieszkańców i przyjezdnych na długi weekend majowy. W dniach 1 - 4 maja miasto zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń pełną tradycji, kultury i dobrej zabawy.

Rzeszów

Ruszyły prace przy tworzeniu nowego ogrodu kieszonkowego w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Jeszcze tego lata, betonowa przestrzeń w rejonie budynku Estrady Rzeszowskiej zmieni się w zielony ogród, który ma stać się miejscem spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady. Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu w rejonie mostu Załęskiego

RZESZÓW. Od 7 kwietnia 2025 r. na skrzyżowaniu ulic Siemieńskiego i gen. S. Maczka nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia będą obowiązywać do końca maja br.

Rzeszów

Rośnie 17-piętrowy wieżowiec przy rondzie Pobitno [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu Pobitno trwa budowa 17-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Inwestorem jest firma Vispro. Mamy nowe zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Ukradli agregat prądotwórczy z budowy drogi ekspresowej S19

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież agregatu prądotwórczego, który był wykorzystywany przy rozbudowie drogi ekspresowej S-19 Sokołów Małopolski - Rzeszów. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat...

Rzeszów

Nowy oddział w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 r., w szpitalu MSWiA w Rzeszowie działa Oddział Urazowo-Ortopedyczny. Kierownikiem oddziału jest dr n. med. Bogusław Rydzak.

Rzeszów

Miejscy urzędnicy skontrolują przydomowe kompostowniki

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszają wiosenne kontrole przydomowych kompostowników. Urzędnicy sprawdzą, czy bioodpady są składowane zgodnie z zasadami kompostowania.

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Załęskiej zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Ratusz poinformował o planach rozbudowy kolejnego odcinka ul. Załęskiej na osiedlu Załęże. Dziś podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej.

Reklama