Rzeszów - Wtorek, 30.06.2026
Reklama

Bezpłatne badania wzroku w Podkarpackim NFZ

Dodano: 11.12.2024 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. W czwartek, 12 grudnia wszyscy chętni będą mogli wykonać darmowe badanie wzroku w siedzibie podkarpackiego NFZ przy ul. Zamkowej 8 – bez skierowania i bez rejestracji. Badanie będą wykonywane w godz. 10:00 – 12:00.

Z danych przedstawionych przez NFZ wynika, że co trzeci Polak nie bada wzroku regularnie. Narodowy Fundusz Zdrowia podkreśla, że zaniedbanie badań może prowadzić do późnego wykrycia chorób, które czasami rozwijają się stopniowo i często bezobjawowo.

Warto zatem regularnie badać wzrok, dzięki czemu łatwiej jest zapobiec poważnym konsekwencjom w przyszłości.

Bezpłatne badania w siedzibie NFZ przy ul. Zamkowej 8 skierowane są przede wszystkim do osób z problemami diabetologicznymi. Jednak z badań będą mogli skorzystać wszyscy chętni. - Podczas zaplanowanego wydarzenia wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zrobić wstępny pomiar ostrości wzroku oraz wykonać podstawowy serwis okularów. Również te, które nie chorują na cukrzycę. Konsultacje będą prowadzić refrakcjonistki z salonu optycznego – informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddział Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Podkarpacki NFZ przypomina również, że cyklicznie organizuje darmowe porady, konsultacje i badania. Informacje o wszystkich takich wydarzeniach można znaleźć w Kalendarzu Zdrowych Wydarzeń na stronie internetowej instytucji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Rzeszów

Parking wielopoziomowy na Podpromiu coraz bliżej

RZESZÓW. Siedem firm jest zainteresowanych stworzeniem projektu wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będą rzadziej odbierać śmieci?

RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie. 

Rzeszów

W Rzeszowie będzie rondo im. Władysława Bartoszewskiego?

RZESZÓW. Dziś XXXIII sesja Rady Miasta. Jednym z tematów będzie nadanie nazwy nowemu rondu na os. Staromieściu.

Rzeszów

W Pro-Familii otwarto Centrum Chorób Piersi

RZESZÓW. W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia powstało Centrum Chorób Piersi. Miejsce to oferuje kobietom dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki oraz m.in. nowoczesnego leczenia chirurgicznego.  

Rzeszów

Nowe inwestycje w "Dworzysku". Powstanie 400 miejsc pracy

RZESZÓW. Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” powstanie 400  kolejnych nowych miejsc pracy oraz pojawią się kolejne inwestycje o wartości 20 mln euro.

Rzeszów

Derby Rzeszowa z ograniczoną liczbą kibiców. Będzie transmisja w TVP3

RZESZÓW. Mecz odbędzie się w ścisłym rygorze sanitarnym. Na trybunach zasiądzie 356 kibiców. Telewizja Polska przeprowadzi bezpośrednią transmisję z meczu.

Rzeszów

W czerwcu obwoźna zbiórka odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W drugiej połowie czerwca na terenie miasta zorganizowanych zostanie kilka obwoźnych zbiórek odpadów niebezpiecznych.

Reklama