Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Bezpłatne badania wzroku w Podkarpackim NFZ

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. W czwartek, 12 grudnia wszyscy chętni będą mogli wykonać darmowe badanie wzroku w siedzibie podkarpackiego NFZ przy ul. Zamkowej 8 – bez skierowania i bez rejestracji. Badanie będą wykonywane w godz. 10:00 – 12:00.

Z danych przedstawionych przez NFZ wynika, że co trzeci Polak nie bada wzroku regularnie. Narodowy Fundusz Zdrowia podkreśla, że zaniedbanie badań może prowadzić do późnego wykrycia chorób, które czasami rozwijają się stopniowo i często bezobjawowo.

Warto zatem regularnie badać wzrok, dzięki czemu łatwiej jest zapobiec poważnym konsekwencjom w przyszłości.

Bezpłatne badania w siedzibie NFZ przy ul. Zamkowej 8 skierowane są przede wszystkim do osób z problemami diabetologicznymi. Jednak z badań będą mogli skorzystać wszyscy chętni. - Podczas zaplanowanego wydarzenia wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zrobić wstępny pomiar ostrości wzroku oraz wykonać podstawowy serwis okularów. Również te, które nie chorują na cukrzycę. Konsultacje będą prowadzić refrakcjonistki z salonu optycznego – informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddział Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Podkarpacki NFZ przypomina również, że cyklicznie organizuje darmowe porady, konsultacje i badania. Informacje o wszystkich takich wydarzeniach można znaleźć w Kalendarzu Zdrowych Wydarzeń na stronie internetowej instytucji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Dzikie życie w wielkim mieście”. Ruszył wspólny zielony projekt Rzeszowa i Łucka

RZESZÓW. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, przekazano szczegóły dotyczące projektu pn. „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie”.

Rzeszów

ZOBACZ. Na os. Pobitno powstaje jeden z największych parków kieszonkowych

RZESZÓW. Urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw – to część elementów, które pojawią się w jednym z największych tegorocznych parków kieszonkowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Dodatkowe połączenie z Jasionki do stolicy Włoch

RZESZÓW/JASIONKA. Od 29 października samoloty Wizz Air latają trzy razy w tygodniu z podrzeszowskiej Jasionki do Rzymu.

Rzeszów

Kwesta albertyńska na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. W dniach 1 i 2 listopada odbędzie się coroczna kwesta Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie. Środki zebrane do puszek przekazane zostaną na realizowane przez organizację działania wspierające...

Rzeszów

Włamanie do baru w centrum Rzeszowa. Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku

RZESZÓW. Podejrzany 24-latek przyznał się do winy i poddał się dobrowolnej karze.

Rzeszów

Nowa siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Rzeszowie oraz PCPR

RZESZÓW. Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Rzeszowie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie funkcjonują już w nowym miejscu.

Rzeszów

Przyjechał do przychodni na podwójnym gazie. Miał ponad 2 promile i był agresywny

RZESZÓW. 33-letni mieszkaniec Rzeszowa za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Rzeszów

Wiemy, kto i za ile ozdobi świątecznie Rzeszów w tym sezonie

RZESZÓW. Nieco ponad 1,1 mln zł będzie kosztować świąteczne udekorowanie Rzeszowa. Ratusz wybrał już wykonawcę. Miasto rozbłyśnie świątecznie już 6 grudnia.

Reklama