Rzeszów - Sobota, 16.05.2026
Reklama

Bezpłatne przejazdy meleksem po cmentarzu Wilkowyja. Sprawdź najbliższe terminy

Dodano: 30.03.2026 r. / Redakcja

Cmentarz Wikolwyja w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Cmentarz Wikolwyja w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Na początku kwietnia będzie można skorzystać ze specjalnych przejazdów meleksem po cmentarzu Wilkowyja. Przewozy organizowane są przede wszystkim z myślą o osobach starszych oraz tych, którym trudno pokonać dłuższy dystans pieszo.

Usługa podwożenia osób pod groby najbliższych na największym rzeszowskim cmentarzu została wprowadzona w ubiegłym roku. O wdrożenie takiego rozwiązania prosili starsi mieszkańcy miasta podczas spotkań osiedlowych z prezydentem Rzeszowa.

Najbliższe bezpłatne kursy meleksem zaplanowano tuż przed Wielkanocą, w dniach 3–4 kwietnia 2026 r.

Przejazdy będą odbywać się w godzinach 10:00–16:00, co około 15 minut, po wyznaczonej trasie, oznaczonej kolorem fioletowym na poniższej mapce.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W kurii rzeszowskiej rozmawiano o pedofilii w Kościele

RZESZÓW. 7 marca 2019 r. w auli Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa na temat nadużyć seksualnych duchownych.

Rzeszów

Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa organizuje bieg charytatywny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bieg rozpocznie się o godz. 15.00 w okolicy Lisiej Góry.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa z nagrodą Samorządowca Roku 2018

RZESZÓW. W dniach 5 i 6 marca br. w Poznaniu odbyło się doroczne Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich.

Rzeszów

Żużlowy pojedynek Reprezentacji Polski z drużyną Reszty Świata na Stadionie Miejskim już 22 kwietnia

RZESZÓW. 22 kwietnia Żużlowa Reprezentacja Polski otworzy swój sezon w Rzeszowie pojedynkiem z drużyną Reszty Świata. 

Rzeszów

Zainspiruj się na wiosnę. Targi Garden Expo w Rzeszowie już w marcu

G2A Arena po raz drugi organizuje Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDEN EXPO. 

Rzeszów

Schematy linii na przystankach? Ratusz: tak, ale po wprowadzeniu wszystkich zmian w rozkładzie

RZESZÓW. „Schematy linii pojawią się na przystankach, kiedy wszystkie zmiany linii zostaną wprowadzone” – informuje Ratusz. 

Rzeszów

Kolejne zmiany lokalizacji przystanków w Rzeszowie

RZESZÓW. Zmiany zostaną wprowadzone na ul. Marszałkowskiej, Hetmańskiej oraz Dąbrowskiego.

Rzeszów

Podkarpackie samorządy otrzymają 77 mln zł, z czego 56 mln zł m.in. na odbudowę dróg i mostów

RZESZÓW. Promesy odebrali przedstawiciele 58 jednostek samorządu terytorialnego, w tym 46 gmin oraz 12 powiatów. 

Reklama