Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców Rzeszowa

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa w wieku od 65 do 74 roku życia, pensjonariusze DPS’ów oraz pacjenci zakładów opiekuńczo – leczniczych mogą skorzystać z darmowych sczepień przeciwko grypie.

Ruszył program polityki zdrowotnej pn.: "Program szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Miasta Rzeszowa w wieku 65 lat i więcej". Akcję organizują Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa.

Darmowe szczepienia mogą wykonać osoby będące w wieku od 65 do 74 roku życia, posiadające obywatelstwo polskie, zameldowane na terenie miasta Rzeszowa (na stałe lub czasowo) oraz pensjonariusze domów pomocy społecznej i pacjenci zakładów opiekuńczo – leczniczych zlokalizowanych na terenie naszego miasta.

Chętni na szczepienie nie muszą dokonywać wcześniejszej rejestracji. Realizacja rozpoczęcia szczepień uzależniona jest od dostępności szczepionki.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 17 853 80 51-54 wew. 228 i 17 853 59 73.
 
Poniżej wykaż placówek, w których realizowany jest program.

Przychodnia Specjalistyczna Nr 1, ul. Hetmańska 21:
- Poradnia Diabetologiczna (pok. 210), tel. 17 85 352 81 do 84, wew. 318, pon. w godz.: 13 - 15, wt. - pt. w godz.: 8 - 12
- Poradnia Laryngologiczna (pok. 217), tel. 17 85 352 81 do 84, wew. 342, pon., śr., czw., pt., w godz.: 8 - 13, wt. w godz.: 13 - 17

Przychodnia Specjalistyczna Nr 2, ul. Lubelska 6:
- Poradnia Pulmonologiczna (pok. 12), tel. 17 861 18 71 do 72, wew. 305, pon., śr. w godz.: 11.30 - 12.30, wt., czw. w godz.: 15 - 16, pt. w godz.: 12.30 - 13.30

Przychodnia POZ Nr 5, ul. Hoffmanowej 8a:
- Punkt szczepień (pok. 124),
Reklama
- Gabinet zabiegowy (pok. 121),
- Gabinety lekarskie (pok. 118, 119, 120, 122, 123, 125)
  tel. 17 853 80 51 do 54, wew. 228, pn. - pt. w godz.: 8 - 18 (godz. wydzielone wyłącznie dla pacjentów programu: 12 - 18)

Szpital Miejski im. Jana Pawła II, ul. Rycerska 4:
- Poradnia Chirurgii Ogólnej (parter), tel. 17 861 14 51, 17 861 10 31 do 37 wew. 403, 404, pon. - pt. w godz.: 9 - 13 (godz. wydzielone wyłącznie dla pacjentów programu: 9 - 13)

Decyzją Ministra Zdrowia od 1 września br. szczepionka przeciwko grypie jest dostępna bezpłatnie dla uprawnionych pacjentów w ramach tzw. listy leków 75 +. W związku z tym od 1 września 2020 r. każdy uprawniony świadczeniobiorca, który w dniu wystawiania recepty ukończył 75 rok życia (dotyczy to recept wypisanych od 1 września 2020 r.), może otrzymać szczepionkę Vaxigrip Tetra w zakresie wskazań objętych refundacją bezpłatnie.

Od 1 września 2020 r. decyzją Ministra Zdrowia, w ramach listy aptecznej 50-procentową refundacją dla uprawnionych pacjentów objęte są szczepionki:
  • Fluenz Tetra we wskazaniu: Zapobieganie grypie u dzieci w wieku od ukończonego 24 miesiąca życia do ukończonego 60 miesiąca życia,
  • Influvac Tetra we wskazaniu: Profilaktyka grypy u osób w wieku od 18. roku życia do 65. roku życia o zwiększonym ryzyku wystąpienia powikłań pogrypowych tj. po transplantacji narządów, chorujących na choroby przewlekłe, w stanach obniżonej odporności oraz u kobiet w ciąży.

Wskazane osoby uprawnione mogą skorzystać ze szczepień po otrzymaniu recepty od swojego lekarza rodzinnego i wybraniu lub wykupieniu szczepionki w aptece.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zablokowany przejazd przy hali Podpromie. Kiedy zostanie przywrócony?

RZESZÓW. We wtorek, 27 grudnia deweloper zagrodził przejazd łączący ul. Lenartowicza z drogą przy hali Podpromie w związku z rozpoczęciem budowy obiektu mieszkalno-usługowego.

Rzeszów

Wypadek na ul. Leszka Czarnego. Samochód potrącił pieszą

RZESZÓW. 42-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

​RZESZÓW. W Sylwestra komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg sobotniego rozkładu jazdy, a w Nowy Rok i w Święto Trzech Króli autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

Jedna osoba ranna w wypadku na ul. Nowosądeckiej

RZESZÓW. Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu volkswagena ze skodą octavią, do którego doszło na ulicy Nowosądeckiej w Rzeszowie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Autobus wodorowy na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. W Rzeszowie trwają testy autobusu wodorowego marki Autosan. Jeśli przebiegną pomyślnie, miasto planuje zakupić 20 pojazdów z takim napędem.

Rzeszów

Dotacje na zadania kulturalne w Rzeszowie w 2023 roku. Prezydent czeka na oferty

RZESZÓW. Ruszył konkurs na realizację zadań kulturalnych w 2023 roku w Rzeszowie. Na ten cel miasto zarezerwowało pół miliona złotych. 

Rzeszów

Odmulanie rzeszowskiego zalewu zakończone

RZESZÓW. Zakończył się proces wydobywania osadów z rzeszowskiego zalewu. Trwają jeszcze prace porządkowe, w tym min. demontaż maszyn.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy trzech linii MPK

​RZESZÓW. Od 1 stycznia nastąpią ograniczenia w kursowaniu trzech linii rzeszowskiej komunikacji miejskiej.

Reklama