Rzeszów - Wtorek, 11.11.2025
Reklama

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców Rzeszowa

Dodano: 22.09.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa w wieku od 65 do 74 roku życia, pensjonariusze DPS’ów oraz pacjenci zakładów opiekuńczo – leczniczych mogą skorzystać z darmowych sczepień przeciwko grypie.

Ruszył program polityki zdrowotnej pn.: "Program szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Miasta Rzeszowa w wieku 65 lat i więcej". Akcję organizują Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa.

Darmowe szczepienia mogą wykonać osoby będące w wieku od 65 do 74 roku życia, posiadające obywatelstwo polskie, zameldowane na terenie miasta Rzeszowa (na stałe lub czasowo) oraz pensjonariusze domów pomocy społecznej i pacjenci zakładów opiekuńczo – leczniczych zlokalizowanych na terenie naszego miasta.

Chętni na szczepienie nie muszą dokonywać wcześniejszej rejestracji. Realizacja rozpoczęcia szczepień uzależniona jest od dostępności szczepionki.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 17 853 80 51-54 wew. 228 i 17 853 59 73.
 
Poniżej wykaż placówek, w których realizowany jest program.

Przychodnia Specjalistyczna Nr 1, ul. Hetmańska 21:
- Poradnia Diabetologiczna (pok. 210), tel. 17 85 352 81 do 84, wew. 318, pon. w godz.: 13 - 15, wt. - pt. w godz.: 8 - 12
- Poradnia Laryngologiczna (pok. 217), tel. 17 85 352 81 do 84, wew. 342, pon., śr., czw., pt., w godz.: 8 - 13, wt. w godz.: 13 - 17

Przychodnia Specjalistyczna Nr 2, ul. Lubelska 6:
- Poradnia Pulmonologiczna (pok. 12), tel. 17 861 18 71 do 72, wew. 305, pon., śr. w godz.: 11.30 - 12.30, wt., czw. w godz.: 15 - 16, pt. w godz.: 12.30 - 13.30

Przychodnia POZ Nr 5, ul. Hoffmanowej 8a:
- Punkt szczepień (pok. 124),
Reklama
- Gabinet zabiegowy (pok. 121),
- Gabinety lekarskie (pok. 118, 119, 120, 122, 123, 125)
  tel. 17 853 80 51 do 54, wew. 228, pn. - pt. w godz.: 8 - 18 (godz. wydzielone wyłącznie dla pacjentów programu: 12 - 18)

Szpital Miejski im. Jana Pawła II, ul. Rycerska 4:
- Poradnia Chirurgii Ogólnej (parter), tel. 17 861 14 51, 17 861 10 31 do 37 wew. 403, 404, pon. - pt. w godz.: 9 - 13 (godz. wydzielone wyłącznie dla pacjentów programu: 9 - 13)

Decyzją Ministra Zdrowia od 1 września br. szczepionka przeciwko grypie jest dostępna bezpłatnie dla uprawnionych pacjentów w ramach tzw. listy leków 75 +. W związku z tym od 1 września 2020 r. każdy uprawniony świadczeniobiorca, który w dniu wystawiania recepty ukończył 75 rok życia (dotyczy to recept wypisanych od 1 września 2020 r.), może otrzymać szczepionkę Vaxigrip Tetra w zakresie wskazań objętych refundacją bezpłatnie.

Od 1 września 2020 r. decyzją Ministra Zdrowia, w ramach listy aptecznej 50-procentową refundacją dla uprawnionych pacjentów objęte są szczepionki:
  • Fluenz Tetra we wskazaniu: Zapobieganie grypie u dzieci w wieku od ukończonego 24 miesiąca życia do ukończonego 60 miesiąca życia,
  • Influvac Tetra we wskazaniu: Profilaktyka grypy u osób w wieku od 18. roku życia do 65. roku życia o zwiększonym ryzyku wystąpienia powikłań pogrypowych tj. po transplantacji narządów, chorujących na choroby przewlekłe, w stanach obniżonej odporności oraz u kobiet w ciąży.

Wskazane osoby uprawnione mogą skorzystać ze szczepień po otrzymaniu recepty od swojego lekarza rodzinnego i wybraniu lub wykupieniu szczepionki w aptece.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powołano pełnomocnika ds. praw pacjenta

RZESZÓW. Dr Witold Skręt, kierownik Ośrodka Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych KSW Nr 2 w Rzeszowie, został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. praw pacjenta.

Rzeszów

Na ul. Grabskiego uszkodził 4 pojazdy i odjechał. Miał ponad 3 promile

RZESZÓW. We wtorek, rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich uszkodził cztery pojazdy zaparkowane przy ul. Grabskiego. Jak się okazało, miał ponad 3 promile alkoholu.

Rzeszów

MPK Rzeszów uruchamia specjalne linie autobusowe w dniu 33. Finału WOŚP

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie w tym roku zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W dniu 33. Finału po ulicach Rzeszowa będą kursowały specjalne „orkiestrowe koła” z wolontariuszami na pokładzie.

Rzeszów

Lada dzień ruszają prace modernizacyjne na Stadionie Miejskim. Podpisano umowę

RZESZÓW. Przebudowa budynku spikerki to pierwsze z kilku zaplanowanych w tym roku zadań, jakie zostaną zrealizowane na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie. W środę podpisano umowę z wykonawcą. Koszt inwestycji to ponad...

Rzeszów

Wzrosły ceny mieszkań w Rzeszowie. Ile obecnie zapłacimy za m2?

RZESZÓW. Jak wynika z najnowszego raportu portalu RynekPierwotny.pl, za metr kwadratowy mieszkania w Rzeszowie trzeba zapłacić prawie 11,1 tys. zł (dane z grudnia 2024 r.). Oznacz to, że ceny mieszkań w stosunku...

33. Finał WOŚP

Około 250 wolontariuszy WOŚP będzie kwestować na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Już tylko kilka dni pozostało do 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Orkiestra zbiera na rzecz onkologii i hematologii dziecięcej. Na ulicach Rzeszowa pojawi się około 250 wolontariuszy z...

Rzeszów

Tragiczny finał zabawy na śniegu. 8 i 7-latek spadli z 4-metrowej skarpy, w akcji helikopter LPR

BEZMIECHOWA. Dwaj bracia, 8 i 7-latek, podczas zjeżdżania z góry na gumowym pontonie, spadli z ponad 4-metrowej skarby. Obaj trafili do szpitala w Rzeszowie. Starszy w ciężkim stanie był transportowany śmigłowcem LPR.

Rzeszów

Najlepszy rok w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono ponad 1,1 mln pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dołączył do grona „milionerów”, czyli lotnisk obsługujących ponad milion pasażerów rocznie. W 2024 roku obsłużono dokładnie 1 145 257 osób. To najlepszy wynik w historii portu.

Reklama