Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Bezpłatne znakowanie rowerów w Rzeszowie. Na piątek brakuje już miejsc, są jeszcze na 22 maja

Dodano: 12.05.2026 r. / Redakcja

fot. Straż Miejska w Rzeszowie
fot. Straż Miejska w Rzeszowie

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie jak co roku zachęca mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jednośladów i ograniczenie ryzyka ich kradzieży.

Najbliższe znakowanie, na które są jeszcze wolne miejsca odbędzie się 22 maja w godz. 15-20 w Komendzie Straży Miejskiej przy ulicy Targowej 1. Wszystkie terminy na najbliższy piątek, 15 maja zostały już zarezerwowane.

Usługa znakowania jest bezpłatna, a sam proces przebiega szybko i bezpiecznie. Polega on na naniesieniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego na ramę roweru, co znacząco zwiększa szanse na jego odzyskanie w przypadku kradzieży. Przed znakowaniem, właściciel jednośladu powinien zadbać o przygotowanie ramy roweru, oczyszczając jej dolne części z kurzu, błota i innych zanieczyszczeń. Straż Miejska zachęca do wcześniejszych zapisów oraz zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie internetowej jednostki.

Kolejne znakowania rowerów zaplanowano na 5 oraz 26 czerwca.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM zmienia rozkład jazdy jednej linii i uruchamia dodatkowe połączenie

RZESZÓW. Nowe połączenie będzie kursować z Dworca Lokalnego do Krasnego.

Rzeszów

XV Podkarpackie Targi Ślubne już w najbliższy weekend

RZESZÓW. Styczniowe targi ślubne odbędą się od godz. 10 do godz. 18. Udział w imprezie jest płatny – koszt biletu to 20 zł.

Rzeszów

Odnaleziono ciało poszukiwanego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. W niedzielę w miejscowości Krasne, w rejonie starorzecza Wisłoka, odnaleziono ciało mężczyzny.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR będzie oddane do użytku w 2021 roku

RZESZÓW. Trwają pracę przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rzeszów

Pijany kierowca zawisł samochodem na torowisku. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Mężczyzna zjechał z drogi i częściowo zawisł na torowisku.

Rzeszów

Sprawdź, jak wyglądała w 2019 roku średnia zdawalność egzaminu na prawo jazdy w Rzeszowie

RZESZÓW. Teorie średnio zdawało 60%, natomiast egzamin praktyczny z pozytywnym wynikiem kończyło 44,1 kursantów.

Rzeszów

Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów wraca do klubu

RZESZÓW. Kontrakt z 37-letnim siatkarzem został podpisany do końca obecnego sezonu.

Reklama