Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Biało-żółte krawężniki przy zatokach autobusowych. "Aby było bezpieczniej"

Dodano: 22.04.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W Rzeszowie trwa malowanie krawężników przy zatokach autobusowych. Docelowo prace mają objąć wszystkie przystanki.

Od kilku tygodni drogowcy malują krawężniki przy zatokach autobusowych w kolorystyce biało-żółtej. Po co? Ano, chodzi o bezpieczeństwo. Zdarza się, że pasażerowie zbyt blisko podchodzą do jezdni, a kierowcy autobusów najeżdżają na krawężniki, stąd pomysł, aby były one dobrze widoczne.

„Zatoki autobusowe i perony dla podróżnych zostały w ten sposób bardzo wyraźnie oznaczone i jednoznacznie odznaczone” – podkreśla inż. Andrzej Maciejko, z-ca dyrektora MZD w Rzeszowie.

Prace, które rozpoczęto w marcu, objęły kilkadziesiąt zatok, a docelowo wszystkie krawężniki przy rzeszowskich przystankach, mają zyskać barwy biało-żółte. 

„Prace rozpoczęły się w miesiącu marcu i będą sukcesywnie realizowane zgodnie z potrzebami w ramach bieżącego utrzymania ulic, oraz w miarę możliwości technicznych. - dodaje Andrzej Maciejko.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pijany 49-latek uszkodził samochód na ul. Krakowskiej. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Policjant po służbie zatrzymał 49-letniego mężczyznę, który kopał samochody stojące na parkingu, a jeden z nich poważnie uszkodził. Okazało się, że 49-latek był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego

RZESZÓW. Trwają intensywne prace przy przebudowie Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Obiekt zyska nową infrastrukturę, a istniejąca będzie dostosowana na potrzeby  zapewnienia prowadzenia rozgrywek na poziomie I ligi.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

RZESZÓW. W Sylwestra godziny kursowania autobusów komunikacji miejskiej zostaną skrócone, a w Nowy Rok autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

W Pogwizdowie Nowym będzie działał tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców

RZESZÓW. Miasto uruchamia tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców w Pogwizdowie Nowym, który z dniem 1 stycznia 2021 r. stanie się częścią Rzeszowa.   

Rzeszów

W pożarze domu w Zaczerniu zginął 46-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do tragicznego pożaru doszło dzień przed Wigilią w Zaczerniu. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny.

Rzeszów

Na Podkarpaciu ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

RZESZÓW. W szpitalu MSWiA w Rzeszowie zaszczepiono pierwsze osoby z tzw. grupy „0”przeciw Covid-19.

Rzeszów

Czy Rzeszów zostanie "Świetlną Stolicą Polski"? Trwa głosowanie

Trwa 12. edycja „Świeć się z Energą”, ogólnopolskiego plebiscytu, w którym wybierane są najpiękniejsze iluminacje rozświetlające polskie miasta. Zwycięskie miasto otrzyma sprzęt AGD z przeznaczeniem dla potrzebujących mieszkańców.

Rzeszów

Na terenie Politechniki Rzeszowskiej powstaje Uczelniane Archiwum

RZESZÓW. Rozpoczęto budowę budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej. Obiekt o wartości blisko 3,9 mln zł powstaje na terenie osiedla studenckiego. Ma być gotowy we wrześniu 2021 roku.

Reklama