Rzeszów - Wtorek, 18.11.2025
Reklama

Bieżnia tartanowa na Bulwarach będzie przedłużona

Dodano: 03.12.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Dokumentacja projektowa bieżni będzie najprawdopodobniej gotowa w przyszłym roku. Długość wybudowanej ścieżki osiągnie wartość ok. 1200 m.

Pierwszą część bieżni tartanowej i ścieżki rowerowej otwarto na Bulwarach jeszcze w 2017 roku, już wtedy prezydent Rzeszowa mówił o tym, że plany miasta zakładają budowę pętli. Dodajmy, że aktualna długość ścieżki wynosi 500 m. Inwestycje zrealizowało Miejsce Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, a jej całkowity koszt wyniósł 780 tyś. zł.

„Planujemy na przełomie lutego i marca wyłonić wykonawcę na opracowanie dokumentacji i mamy gotową koncepcję” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Okazuje się, że w przyszłym roku władze miasta przystąpią do kolejnego etapu rozbudowy, gdyż w przyszłorocznym budżecie zarezerwowano 60 tys. zł na dokumentacje projektową. Całkowita długość ścieżki ma wynosić ok. 1200 metrów i będzie się łączyła z istniejącą już bieżnią tartanową.

„Ścieżka będzie tworzyć pętle. Zacznie się przy Lidlu, później skręci w stronę placu zabaw, przestrzeni do street workoutu i skręci w stronę Wisłoka, gdzie połączy się z istniejącą ścieżką” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Blisko 100 wystawców, regionalne produkty… Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Regionalne chleby i wędliny, aromatyczne sery, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne wypieki oraz ekologiczne przetwory – takie specjały czekają na gości Podkarpackiego Bazarku.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek, 17 listopada na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła” z gorącymi posiłkami dla potrzebujących. Będzie kursował do marca 2026 r. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej...

Rzeszów

„Słodka ciężarówka” przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 21 listopada do stolicy Podkarpacia przyjedzie niezwykła ciężarowa pełna atrakcji dla małych i dużych miłośników słodyczy marki Wawel. Pojazd zaparkuje przy ulicy Strażackiej 10.

Rzeszów

Policja ustaliła tożsamość kobiety, której ciało wyłowiono ze Żwirowni

RZESZÓW. Kobieta, której ciało wyłowiono w sobotę ze Żwirowni, to 50-letnia mieszkanka Rzeszowa. Decyzją prokuratora, zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Rzeszów

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści się w założonym budżecie. Jak słyszymy w ratuszu, oferta jest analizowana pod względem formalnym.

Reklama