Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

Dodano: 26.09.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska. Według relacji pracownika rzeszowskiego oddziału, osobom przebywającym za granicą nie grożą żadne nieprzyjemności.

Kolejne wakacje i kolejne biuro podróży ogłasza upadłość. Do grona Millenium Travel International, Open Travel Group, Air Polonia dołącza Thomas Cook PLC oraz Thomas Cook GMBH, co w konsekwencji wiąże się z niewypłacalnością firmy Neckermann Polska, której 100% udziałów należy do brytyjskiej firmy.

„Chciałbym zaznaczyć, że polski oddział pomimo stabilnej kondycji finansowej nie może funkcjonować samodzielnie bez swojej spółki-matki. Problemy naszego właściciela na rynku brytyjskim oraz niemieckim są przyczyną zlikwidowania działalności operacyjnej na wielu rynkach światowych, w tym na rynku polskim” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej Neckermann.pl.

Z pewnością ogłoszenie upadłości Thomasa Cooka nie wiąże się jedynie z nieprzyjemnymi sytuacjami, jakie doświadczają klienci firmy, a o których w ostatnim czasie bardzo głośno w krajowych mediach. Czytamy o wymienianym zamkach w pokojach, straszeniem lokalną policją itd. Kolejny przykład na to, że kiedy w grę wchodzą pieniądze, człowieczeństwo schodzi na drugi plan.
Reklama
Nie mniej jednak osoby poszkodowane mogą korzystać z pomocy, jaką gwarantuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Marszałek wydał dyspozycję uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowych biura. Priorytetem urzędu jest teraz zabezpieczanie podróżnych przebywających poza granicami kraju. Mowa o 3600 turystów.

„Otrzymaliśmy już od Neckermann Polska wykaz destynacji, hoteli i turystów. Staramy się teraz oszacować, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza i wymaga natychmiastowej interwencji. Niestety, sytuacja jest bardzo dynamiczna. Z coraz większej liczby miejsc docierają do nas sygnały o problemach turystów” – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Spośród 3600 turystów przebywających za granicą są również osoby z Rzeszowa. Po wizycie w biurze franczyzowym Neckermann Polska, która znajduje się przy ul. Kościuszki dowiadujemy się, że aktualnie cztery osoby ze stolicy województwa podkarpackiego przebywają na wakacjach z upadłego biura podróży. Tłumaczą nam jednak, że osoby mają zabezpieczony powrót i nie czekają na nich żadne nieprzyjemności.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Napaść na kontrolerkę biletów w Rzeszowie

RZESZÓW. Jedna z kontrolerek ZTM została zaatakowana przez agresywnego pasażera. Poszkodowana z obrażeniami, w tym m.in. urazem głowy i kręgosłupa, trafiła do szpitala.

Rzeszów

Wyższa opłata za pobyt w Izbie Wytrzeźwień w Rzeszowie?

RZESZÓW. Z 393 zł do 427 zł ma wzrosnąć opłat za pobyt w rzeszowskiej Izbie Wytrzeźwień.

Rzeszów

Miała prawie 2 promile, opiekowała się 4-miesięczną córką. Policjanci weszli siłą do mieszkania

RZESZÓW. Sąd rodzinny zdecyduje o losie 22-letniej kobiety, która opiekowała się swoją 4-miesięczną córką będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało prawie 2 promile w jej organizmi

Rzeszów

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce na ulicach Rzeszowa znów będzie można zabytkowego Jelcza z MPK Rzeszów. Kilka tygodniu temu przewoził on pasażerów w ramach 32. Finału WOŚP. Tym razem okazją do wyjazdu autobusu na...

Rzeszów

Połączenie uli Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Tunel zamiast wiaduktu?

RZESZÓW. Ratusz rozważa alternatywne połączenie ulic Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział przygotowanie dodatkowej analizy dotyczącej możliwości połączenia ww. ulic tunelem pod torami.

Rzeszów

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od piątku, 1 marca nastąpi zmiana rozkładów jazdy ośmiu linii komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Popularne linie 0A i 0B wracają na stałe trasy, odjazdy linii nr 18 i 19 zostaną zsynchronizowane....

Rzeszów

Festiwal Roślin w nowej lokalizacji. Ponad 400 rodzajów, kilkadziesiąt nowości

RZESZÓW. Festiwal Roślin powraca do Rzeszowa. Tym razem dwudniowe wydarzenie odbędzie się w nowej, większej lokalizacji. Organizatorzy przygotowali ponad 400 rodzajów roślin, w tym kilkadziesiąt nowości.

Rzeszów

Teren rekreacyjny na os. Baranówka będzie rozbudowany. Powstanie Fun Park

RZESZÓW. Na os. Baranówka powstanie tor z przeszkodami dla rowerów, hulajnóg, rolek i deskorolek. Fun Park Baranówka, to inwestycja, która będzie realizowana w ramach RBO.

Reklama