Rzeszów - Niedziela, 10.05.2026
Reklama

Blisko 120 000 pasażerów – padł kolejny rekord na lotnisku w Jasionce

Dodano: 13.06.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW/JASIONKA. Kolejny rekord na koncie podrzeszowskiego lotniska. W maju obsłużono prawie 120 tysięcy pasażerów – to o ponad 22 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

– Maj był dla nas wyjątkowo intensywny i satysfakcjonujący. Cieszymy się, że coraz więcej pasażerów wybiera Rzeszów-Jasionkę jako swoje lotnisko startowe lub docelowe. Liczymy na to, że kolejne miesiące będą równie udane – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

- Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, a my mamy dla pasażerów wiele atrakcyjnych destynacji, które naprawdę warto zobaczyć - dodaje prezes Hamryszczak.

Aktualna oferta lotniska w Jasionce obejmuje regularne loty m.in. do Rzymu, Mediolanu, Alicante, Zadaru, Malty czy na Kretę. Z kolei w ramach kierunków czarterowych podróżni mogą wypocząć m.in. w Bułgarii, Czarnogórze, Albanii, Egipcie, Grecji, Hiszpanii, Maroku, Tunezji czy Turcji. W porównaniu z ubiegłym rokiem, liczba pasażerów czarterowych wzrosła o ponad 30 proc.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

92 projekty w ramach RBO na 2021 rok. Ruszyło głosowanie

RZESZÓW. Jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku? O tym zdecydują mieszkańcy w procesie głosowania, które już się rozpoczęło.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa chętnie wrzucają nakrętki do metalowych serc

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia postawiono już cztery metalowe pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób osoby potrzebujące.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 24 na 25 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godz. 3:00 na godz. 2:00. W związku z tym nastąpią zmiany w kursowaniu linii...

Rzeszów

Wszystkich Świętych 2020. Jak pojadą autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku ZTM uruchomi dodatkowe linie specjalne, które ułatwią dojazd do cmentarzy. Większość autobusów specjalnych będzie kursowała co 10 min.

Rzeszów

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

RZESZÓW. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Rzeszów

MKS zawiesza część kursów

RZESZÓW. W związku z wprowadzeniem od 16 października br. nauki zdalnej w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych, autobusy MKS będą kursować z ograniczeniami.

Rzeszów

WSPiA zainaugurowała nowy rok akademicki

RZESZÓW. Bez udziału zaproszonych gości, studentów i pracowników – tak wyglądała w tym inauguracja 26. roku akademickiego w najstarszej niepublicznej uczelni na Podkarpaciu.

Reklama