Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Blisko 120 000 pasażerów – padł kolejny rekord na lotnisku w Jasionce

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW/JASIONKA. Kolejny rekord na koncie podrzeszowskiego lotniska. W maju obsłużono prawie 120 tysięcy pasażerów – to o ponad 22 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

– Maj był dla nas wyjątkowo intensywny i satysfakcjonujący. Cieszymy się, że coraz więcej pasażerów wybiera Rzeszów-Jasionkę jako swoje lotnisko startowe lub docelowe. Liczymy na to, że kolejne miesiące będą równie udane – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

- Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, a my mamy dla pasażerów wiele atrakcyjnych destynacji, które naprawdę warto zobaczyć - dodaje prezes Hamryszczak.

Aktualna oferta lotniska w Jasionce obejmuje regularne loty m.in. do Rzymu, Mediolanu, Alicante, Zadaru, Malty czy na Kretę. Z kolei w ramach kierunków czarterowych podróżni mogą wypocząć m.in. w Bułgarii, Czarnogórze, Albanii, Egipcie, Grecji, Hiszpanii, Maroku, Tunezji czy Turcji. W porównaniu z ubiegłym rokiem, liczba pasażerów czarterowych wzrosła o ponad 30 proc.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pomnik marszałka Piłsudskiego oficjalnie odsłonięty

RZESZÓW. Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego znajdujący się na placu Wolności doczekał się oficjalnego odsłonięcia.

Rzeszów

Budowa kładki kompozytowej dla rowerzystów wstrzymana. Miasto straci dofinansowanie?

RZESZÓW. W ratuszu nie zapadły żadne decyzje dotyczące przyszłości inwestycji.

Rzeszów

Podwyżka za odbiór śmieci nieunikniona? PGE wycofuje zapewniania względem średniej ceny

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa od nowego roku mogą spodziewać się kolejnych podwyżek rachunków.

Rzeszów

Droga do Boguchwały zablokowana. Trwa wyciąganie naczepy z przydrożnego rowu

RZESZÓW.  Samochody osobowe kierowane są na objazdy przez Racławówkę.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Kopisto. Trwa wymiana nawierzchni

RZESZÓW. Prace mają zostać zakończone do jutra.

Rzeszów

Rzeszów pierwszym polskim miastem z wizyjnym monitoringiem strefy płatnego parkowania

RZESZÓW. Projekt o wartości 14,7 mln zł ma być wprowadzony w życie od 2021 roku.

Rzeszów

Ustalono tożsamość mężczyzny wyłowionego z Wisłoka

RZESZÓW. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego ciało wyciągnięto z zalewu nad Wisłokiem.

Reklama