Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Blisko 4 promile alkoholu i „małpki” w schowku. Kierowcy bmw grozi do 5 lat więzienia

Dodano: 08.05.2026 r. / Redakcja

Zatrzymanie pojanego kierowcy bmw / fot. KMP Rzeszów
Zatrzymanie pojanego kierowcy bmw / fot. KMP Rzeszów

BŁAŻOWA. Dynowscy policjanci zatrzymali 25-letni kierowcę bmw, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie 3,74 promila. Podczas kontroli, w samochodzie ujawniono puste butelki po alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata pojazdu.

Sygnał o pijanym kierowcy wpłynął na numer 112 we wtorek około godz. 18:30. Świadek poinformował dyspozytora o bmw, którego kierowca zachowywał się w sposób budzący poważne wątpliwości co do jego trzeźwości. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z komisariatu w Dynowie.

Mundurowi szybko zlokalizowali pojazd. Za kierownicą zastali śpiącego mężczyznę. Z wnętrza auta wyraźnie czuć było alkohol, a obok kierowcy leżały puste butelki po napojach wysokoprocentowych.

Badanie alkomatem wykazało, że 25-latek miał w organizmie 3,74 promila. Mężczyzna przyznał się, że pił alkohol i mimo to zdecydował się prowadzić.

W najbliższym czasie usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek pojazdu na rzecz Skarbu Państwa.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragedia w Głogowie Małopolskim. 37-latek ofiarą czadu

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Najprawdopodobniej zaczadzenie było przyczyną śmierci 37-letniego mieszkańca Głogowa Małopolskiego. Mężczyznę znalazł w łazience najbliższy członek rodziny. Interweniujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

Rzeszów

Alert IMGW! Mroźny weekend na Podkarpaciu, w nocy nawet -23 stopnie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Od lutego ważne zmiany w centrum Rzeszowa. Powiększy się strefa spacerowa

RZESZÓW. Ratusz wprowadza kolejne zmiany w Śródmieściu. Dzięki nim centrum miasta ma być bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla spacerowiczów. Z jednych z najbardziej klimatycznych ulic znikną samochody.

Rzeszów

Firma z Głogowa Młp. zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno. To Projekt Consaulting z Głogowa Małopolskiego, która jako jedyna zgłosiła swoją ofertę w przetargu na realizację tego zadania.

Rzeszów

Podpisano porozumienie ws. budowy północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa

RZESZÓW. Dzisiaj w rzeszowskim ratuszu podpisano porozumienie dotyczące wspólnej realizacji północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa, przez Miasto i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dokument pozwala rozpocząć prace przygotowawcze dla nowej inwestycji. Obwodnica połączy...

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W lutym odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu "Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedli Matysówka, Słocina i Zalesie.

Rzeszów

Nazistowska flaga w oknie jednego z bloków na Nowym Mieście. Zatrzymano 42-latka

RZESZÓW. 42-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w związku z podejrzeniem o propagowanie ustroju totalitarnego. 42-latek wywiesił w oknie nazistowską flagę. Zgodnie prawem, za ten czyn grozi mu do 3 lat...

Rzeszów

Rozpoczął się obrót „Karpatki” na S19 Rzeszów Południe - Babica. Zobacz FILM

RZESZÓW. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nagranie z operacji obracania tarczy maszyny TBM „Karpatki”, która drąży tunel na odcinku S19 Rzeszów Płd. – Babica.

Reklama