Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Boisko na osiedlu Przybyszówka zostanie rozbudowane

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. Trwa przetarg na wybór firmy, która zajmie się rozbudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Zadanie będzie realizowane w formule „zaprojektuj – wybuduj”, co oznacza, że wykonawca najpierw przygotuje dokumentacje projektową, a następnie wykona prace budowlane.

Inwestycja obejmuje swym zakresem budowę dwóch zadaszonych trybun. Każda z nich wyposażona zostanie w około 50 – 52 miejsca. W rejonie trybun wybudowane zostaną chodniki z kostki betonowej.

Od strony południowej-zachodniej boiska, powstaną wysokie na 4 metry piłkochwyty. Ich długość wyniesie 90 metrów. Zabezpieczona zostanie również znajdująca się tam skarpa, zniszczona przez napływ wody z terenów położonych powyżej.

Częścią zadania jest również budowa wiaty drewnianej o wymiarach 5 x 7 metrów.  Zasadzonych zostanie również kilka nowych drzew.

Przetarg na wybór wykonawcy tego zadania został już ogłoszony. Zarząd Zieleni Miejskiej czeka na oferty potencjalnych wykonawców do 11 lutego br.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstają nowe przejazdy rowerowe

RZESZÓW. Trwa budowa nowych przejazdów dla rowerzystów. Wykonawcą robót jest Zakład Usługowo – Produkcyjny ELSTOP z Nowego Sącza. Wartość inwestycji  to ponad 1,6 mln zł.

Rzeszów

Trwa przebudowa odcinka ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Obecnie prowadzona jest najtrudniejsza część inwestycji – wymiana gruntu, którego nośność jest zbyt słaba. Bez tej operacji przebudowa i poszerzenie odcinka ul. Wyspiańskiego nie byłoby możliwe.

Rzeszów

Nowa część szkoły na os. Staromieście już zadaszona

RZESZÓW. Rozbudowa szkoły przy ul. Skrajnej w Rzeszowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Gotowa jest już konstrukcja dachu zarówno na nowej hali sportowej jak i na budynku dydaktycznym.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał Strategię Rozwoju Publiczności Sektora Kultury

RZESZÓW. Dokument nie tylko nakreśla kierunki w jakich w przyszłości będzie rozwijała się kultura, porządkuje działania kulturalne w mieście ale stanie się również bazą przy ubieganiu się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. Deweloper, spółka Bryksy, przebudowuje istniejący tam układ komunikacyjny. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. W dniach 10 - 12 sierpnia 2023 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się 32. Rajd Rzeszowski. Część ulic i wiele odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu, wystąpią...

Rzeszów

Nowy mini park w Rzeszowie gotowy

RZESZÓW. Przy ul. Dębickiej na osiedlu Przybyszówka, w rejonie placu zabaw powstał zielony teren rekreacyjny. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Wakacyjne konkursy dla seniorów w ramach nadchodzących Senioraliów Rzeszowskich

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury i Rzeszowska Rada Seniorów przygotowały dwa konkursy z atrakcyjnymi nagrodami w ramach zbliżających się Senioraliów Rzeszowskich.

Reklama