Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Boisko na osiedlu Przybyszówka zostanie rozbudowane

Dodano: 04.02.2025 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. Trwa przetarg na wybór firmy, która zajmie się rozbudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Zadanie będzie realizowane w formule „zaprojektuj – wybuduj”, co oznacza, że wykonawca najpierw przygotuje dokumentacje projektową, a następnie wykona prace budowlane.

Inwestycja obejmuje swym zakresem budowę dwóch zadaszonych trybun. Każda z nich wyposażona zostanie w około 50 – 52 miejsca. W rejonie trybun wybudowane zostaną chodniki z kostki betonowej.

Od strony południowej-zachodniej boiska, powstaną wysokie na 4 metry piłkochwyty. Ich długość wyniesie 90 metrów. Zabezpieczona zostanie również znajdująca się tam skarpa, zniszczona przez napływ wody z terenów położonych powyżej.

Częścią zadania jest również budowa wiaty drewnianej o wymiarach 5 x 7 metrów.  Zasadzonych zostanie również kilka nowych drzew.

Przetarg na wybór wykonawcy tego zadania został już ogłoszony. Zarząd Zieleni Miejskiej czeka na oferty potencjalnych wykonawców do 11 lutego br.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy rekord lotniska w Jasionce. W czerwcu obsłużyło ponad 100 tys. pasażerów

RZESZÓW. Największy udział w rekordowym wyniku mają pasażerowie wakacyjnych lotów czarterowych, m.in. do Turcji, Grecji, Bułgarii, Czarnogóry, Albanii czy Egiptu.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych przejazdów rowerowych

RZESZÓW. W pierwszej kolejności wykonane zostaną przejazdy na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Rzeszów

Wystartował Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2024. 9 mln zł na inicjatywy mieszkańców

RZESZÓW. Zgłaszanie propozycji zadań rozpoczęło się 4 lipca i potrwa do 21 lipca.

Rzeszów

Objazdy autobusów MPK linii nr 3 i 22

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku autobusy komunikacji miejskiej kursujące do Mrowli pojadą objazdami.

Rzeszów

Ponad 370 podcastów w trzeciej edycji konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki

RZESZÓW. Najlepsze podcasty wyłoni ponad 30 osobowe Jury, które 30 września ogłosi nominacje w 6 kategoriach.  Rozstrzygnięcie Konkursu zaplanowano 25 listopada w Rzeszowie.

Rzeszów

5-latek pogryziony przez psa. Do szpitala eskortowali go policjanci

RZESZÓW. Policjanci eskortowali samochód, w którym rodzice wieźli do szpitala 5-letniego syna pogryzionego przez psa. Pilotaż przebiegł sprawnie i 5-latek został oddany w ręce lekarzy.

Rzeszów

Trwa nabór wniosków do programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023

RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie prowadzi nabór wniosków do programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023 (pobyt dzienny). Wnioski można składać do 7 lipca 2023 r.

Rzeszów

Zmiany w harmonogramie pokazów fontanny multimedialnej. Sobotnie pokazy odwołane

RZESZÓW. W związku z organizacją Festiwalu Twórców Kultury, który odbędzie się w sobotę, 1 lipca na placu w sąsiedztwie al. Lubomirskich w Rzeszowie, sobotnie pokazy fontanny multimedialnej zostały odwołane. Zmiany uległ również harmonogram...

Reklama