Rzeszów - Wtorek, 01.07.2025
Reklama

Brytyjska miejscowość Rushmoore kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Zdecydują radni

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższy wtorek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z projektów uchwały traktuje o nawiązaniu współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Miasta Rzeszów i Miastem Rushmoore.

Miasto Rushmoore, znajdujące się w Hrabstwie Hampshire, podobnie jak stolica województwa podkarpackiego opiera się w dużej mierze na przemyśle lotniczym, a na jej terenie działają takie firmy jak: BASE, Gulfstream oraz Airbus.

Ponadto w mieście organizowane są międzynarodowe targi lotnicze Farnborought International Airshow, które wg. danych podanych w projekcie uchwały każdorazowo odwiedza ponad 80 tys. zwiedzających z ponad 100 krajów całego świata.

„Współpraca z tak silnym ośrodkiem przemysłu lotniczego pozwoli na zwiększenie dynamiki rozwoju przemysłu lotniczego w Rzeszowie oraz pozyskanie partnerów biznesowych dla przedsiębiorców skupionych w Stowarzyszeniu Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.
Reklama
Zgodnie z projektem umowy o współpracy międzynarodowej, działania obu miast skupia się m.in. na wizytach branżowych, organizacją spotkań pomiędzy firmami, współpracy gospodarczej (w tym przemysł lotniczy) oraz na zwiększeniu wydajności klastrów przemysłu lotniczego.

Jeżeli na wtorkowej sesji Rady Miasta, radni zaakceptują projekt, miasto Rushmoor zostanie 14 miastem partnerskim Stolicy Innowacji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy ogród kieszonkowy w Rzeszowie powstanie przy al. Sikorskiego

RZESZOW. W ogrodzie dominował będzie kolor czerwony. Pojawi się w nim ponad półtora tysiąca roślin, miejsca do wypoczynku, a także kosz do grania w koszykówkę. 

Rzeszów

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego. Umowa z wykonawcą podpisana

RZESZÓW. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się rewitalizacja 3-hektarowego parku przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie.  Przybędzie drzew i krzewów, powstaną nowe aleje, plac zabaw zostanie rozbudowany.

Rzeszów

Wielkanocne jarmarki w Plazie. Inspiracje i pomysły na świąteczny stół

RZESZÓW. Wielkanocne przysmaki, rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne oraz wyjątkowe przyprawy to wszystko będzie można znaleźć na jarmarkach świątecznych w CH Plaza Rzeszów. 

Rzeszów

Poszerzą ulicę Ustrzycką w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie 800-metrowy odcinek ulicy Ustrzyckiej zostanie przebudowany. Droga zostanie poszerzona do minimum 6 m, powstanie chodnik oraz nowe oświetlenie.

Rzeszów

W niedzielę utrudnienia w ruchu w związku z Półmaratonem Rzeszowskim

RZESZÓW. Trasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Rzeszów

Ruszyła budowa ponad 10-kilometrowego odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica

RZESZÓW. W ramach inwestycji wybudowany zostanie tunel o długości ok. 2,2 km.

Rzeszów

W Rzeszowie zamontowano kolejne budki dla jerzyków

RZESZÓW. Ponad 130 kolejnych budek dla jerzyków pojawiło się na ścianach budynków administrowanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Licząc z tymi powieszonymi jesienią ubiegłego roku, jest ich już łącznie 157.

Rzeszów

W najbliższą sobotę otwarte punkty paszportowe

PODKARPACIE. W związku z dużym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, w najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2022 r. czynne będą Oddziały Paszportowe w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Reklama