Reklama

Aktualności Rzeszów

Budowa basenów solankowych zawieszona. Miasto ma problem ze znalezieniem terenu

Dodano: 08.08.2019

Budowa basenów solankowych zawieszona. Miasto ma problem ze znalezieniem terenu - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Roszczenia rodziny Jędrzejowiczów względem parku przy ul. Rycerskiej oraz brak innego terenu nadającego się pod budowę basenów solankowych głównymi powodami zawieszenia inwestycji.

Baseny solankowe miały powstać przy Szpitalu Miejskim na ul. Rycerskiej. Co więcej, miasto nawet rozpoczęło prace związane z rewitalizacją zlokalizowanego tam parku, jednak - jak się okazało - o zwrot majątku wystąpiła rodzina Jędrzejowiczów, przez co Ratusz był zmuszony przerwać pracę. Przypomnijmy, że majątek został odebrany rodzinie w związku z dekretem Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z roku 1944 roku.

Sprawę roszczeń, kiedy wiadomym było, że remont parku został zawieszony poruszaliśmy już wcześniej. Miasto jednak postanowiło nie stać z założonymi rękami, aż sprawa sama się wyjaśni, więc zlecono poszukiwania innego terenu, nie objętego roszczeniami, które w sumie obejmują 70 ha.REKLAMA

„Wokół szpitala nie, więc trzeba będzie szukać gdzie ewentualnie jeszcze moglibyśmy doprowadzić rury” – informuje początkiem lipca br. Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Miasto starało się znaleźć teren, który nie jest objęty roszczeniami i doprowadzenie niezbędnych rur nie będzie wymagało olbrzymich nakładów finansowych. Dziś już wiemy, że poszukiwania zakończyły się niepowodzeniem, a sama inwestycja póki co zostaje zawieszona.

„Do momentu rozstrzygnięcia sprawy, a to się może ciągnąć nawet 3 lata, nie możemy tam zainwestować. Szukaliśmy działek w pobliżu, ale na razie z tego co wiem to nic nie ma. Nie będziemy budować tego na drugiej stronie miasta, bo podciągnięcie samych instalacji kosztowało by więcej niż sama inwestycja” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki.
 


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

08.08.2019 18:40:55

~ Borowiec

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa odcinka ma zostać zakończona 30 kwietnia 2022 r. ...

Radni miasta dostaną tablety. System do głosowania do wymiany?  - Aktualności Rzeszów

Radni miasta dostaną tablety. System do głosowania do wymiany?

RZESZÓW. Koszt jednego urządzenia wynosi około tysiąca zł. ...

Zaniżali wartość luksusowych samochodów. Zarobili na tym ponad 41 mln zł - Aktualności Rzeszów

Zaniżali wartość luksusowych samochodów. Zarobili na tym ponad 41 mln zł

RZESZÓW. Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie oraz funkcjonariusze KAS zatrzymali kolejne osoby. Dwóch mężczyz...

Trwa rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO] - Aktualności Rzeszów

Trwa rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO]

RZESZÓW. Według planów, inwestycja za blisko 8 mln zł ma zostać zakończona na przełomie września i października 2020 roku. ...

Korki na ul. Rejtana. Potrącono rowerzystę - Aktualności Rzeszów

Korki na ul. Rejtana. Potrącono rowerzystę

RZESZÓW. Na ul. Rejtana doszło do potrącenia rowerzysty. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem