Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Budowa hali I LO idzie zgodnie z planem. Kończy się montaż szklanych fasad

Dodano: 08.02.2024 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Prace przy budowie hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie idą zgodnie z harmonogramem. Kończy się montaż szklanych fasad. Trwają również inne prace.

Nowy budynek jest już w stanie surowym zamkniętym. Wykonane zostały tynki i wylewki. Gotowa jest także instalacja fotowoltaiczna o mocy 28,80 kWp oraz system asekuracji na dachu. Przebudowano ciepłociąg, wykonany został przyłącz kanalizacji sanitarnej, deszczowej. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie prac przy elewacji. Przygotowywane są także prace wykończeniowe, takie jak m.in. układanie płytek gresowych, montaż wykładzin sportowych, sufitów akustycznych a także roboty malarskie.

Obiekt będzie miał dwa poziomy. Na parterze będzie  wielofunkcyjne boisko do siatkówki, koszyków, piłki ręcznej i badmintona. Obok powstanie widownia, która pomieści 230 widzów. Na tym samym poziomie znajdą się jeszcze pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.
Reklama
W podziemnej części budynku powstaną m.in. szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i pomieszczenie do przechowywania rowerów. Dodatkowo nad łącznikiem z budynkiem szkoły zaprojektowano dodatkową klatkę schodową, która pozwoli połączyć halę ze szkołą także na poziomie piętra. Na części łącznika hali z budynkiem szkoły wykonany zostanie zielony dach zielony roślinnością. Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie będzie wyposażona w windę.

Inwestycja warta prawie 12 milinów złotych ma być gotowa w czerwcu 2024 roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów coraz bliżej stworzenia systemu kamer „wyłapujących” kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle

RZESZÓW. Dostęp do systemu będzie miała Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

Rzeszów

Budowa basenów solankowych zawieszona. Miasto ma problem ze znalezieniem terenu

RZESZÓW. Póki co nie będzie w mieście basenów solankowych.

Rzeszów

Na budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego powstaje mURal. Całość zajmie 450 m2

RZESZÓW. Docelowo mURal zajmie całą ścianę budynku A1.

Rzeszów

Loty Marka Kuchcińskiego. Marszałek Władysław Ortyl wydaje oświadczenie

RZESZÓW. Marszałek województwa podkarpackiego odnosi się do lotów rządowym samolotem z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

Rzeszów

126 interwencji strażaków na Podkarpaciu. W Rzeszowie było spokojnie

RZESZÓW, PODKARPACIE. W Rzeszowie, jak również w powiecie rzeszowskim obyło się bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Rzeszów

Klątwa, czulent i „dmuchawa”, czyli Rzeszów śladami żydowskiej historii. Rusza specjalna trasa turystyczna

RZESZÓW. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała nową, ciekawą propozycję spędzenia czasu w Rzeszowie dla mieszkańców i turystów.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej w przystanki, samochody i elewację budynków. Jest akt oskarżenia

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi L. i Aleksandrowi M.

Rzeszów

Na jednej z rzeszowskich uczelni znacznie wzrosła liczba chętnych na studia w języku angielskim

RZESZÓW. Aż o 50% wzrosła liczba kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku. 

Reklama