Reklama

Aktualności / Rzeszów

Budowa kładki kompozytowej dla rowerzystów wstrzymana. Miasto straci dofinansowanie?

Dodano: 08.11.2019 r.

Budowa kładki kompozytowej dla rowerzystów wstrzymana. Miasto straci dofinansowanie? - Aktualności Rzeszów

fot. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl

RZESZÓW. Miasto dwukrotnie próbowało rozstrzygnąć przetarg na budowę kładki kompozytowej dla rowerzystów przy moście Narutowicza. W obu konkursach oferty wykonawców okazały się za wysokie. Póki co w ratuszu nie zapadły żadne decyzje dotyczące przyszłości inwestycji.

„Chcemy aby most kolorowy niedługo posiadał kładkę rowerową w swoim przekroju drogowym. Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem” – mówił Marek Ustrobiński podczas kwietniowej konferencji prasowej, której głównym tematem było ponowne uruchomienie wypożyczalni rowerów, skuterów oraz hulajnóg.

Trzy kładki w mieście

Od czasu konferencji do dnia dzisiejszego sprawa kładki kompozytowej dla rowerzystów na moście Narutowicza, która notabene miała być jedną z czterech w mieście, wciąż pozostaje tematem nierozstrzygniętym. Były dwa przetargi, nie mniej jednak żadna z prezentowanych ofert nie spełniała warunków finansowanych miasta, a decyzji w sprawie kolejnego konkursu ofert brak: „Były dwa przetargi, ale kwoty były za duże, więc przetargi unieważniono. Na chwilę obecną nie ma decyzji kiedy będzie kolejny przetarg” – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Zgodnie z dokumentacją projektową, całkowita długość kładki wynosić będzie 105 metrów, natomiast całkowita szerokość 3,8 m. Nowa droga rowerowa ma być dwustronna, tj. na jednej platformie będą dwa pasu ruchu oraz połączenia z istniejącymi ścieżkami rowerowymi. Kwota jaką miasto zarezerwowało na inwestycja wynosi 2,1 mln zł, zaś oferty oscylowały wokół 4 mln zł.

Zaznaczmy, wciąż mówimy o przetargu na jedną kładkę i nic nie wskazuje na to, że w przypadku przeprawy drogowej na moście przy ul. Lwowskiej, na wiadukcie Tarnobrzeskim oraz na Zaporze, gdzie również mają powstać takie ścieżki rowerowe, temat zostanie szybko rozstrzygnięty.

Dofinansowanie zagrożone?

Problem z ofertami wykonawców bądź też nieumiejętnie oszacowaną inwestycją to jedno. Kolejną newralgiczną kwestią jest upływający czas. Jeżeli miasto zbyt długo będzie zwlekać z dostosowaniem oferty do wymagań rynku, to dofinansowanie na wybudowanie kładek rowerowych może zostać wycofane. Mowa o projekcie transportowym w perspektywie finansowej UE 2014-2020 z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 – Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski, w którego realizacje zaangażowane jest także stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl.

„Jesteśmy zobligowani, żeby to zrealizować. Tak wynika z programu unijnego, z którego dostaliśmy to dofinansowanie na rozwój transportu zrównoważonego. Kładki były jednym z założeń tego programu. Uważam, że lepiej jest dołożyć wyższe środki i skorzystać z tego dofinansowania, które otrzymamy” – mówi Daniel Kunysz, radny Rozwoju Rzeszowa oraz prezes stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl. Zgodnie z założeniami dokumentacji projektowej przetargu, kładka na moście Narutowicza miała być gotowa do 29 listopada 2019 roku.
 

Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

4 wypadki, 8 osób rannych. Rzeszowska policja podsumowała weekend  - Aktualności Rzeszów

4 wypadki, 8 osób rannych. Rzeszowska policja podsumowała weekend

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach miasta i okolic. Doszło do czterech wypadków, w kt&oacut...

Wiemy, kto wybuduje nową strefę wypoczynku na osiedlu Drabinanka - Aktualności Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje nową strefę wypoczynku na osiedlu Drabinanka

RZESZÓW. Arkadia - taką nazwę będzie miała nowa strefa wypoczynku i rekreacji na rzeszowskim osiedlu Drabinianka. Wybuduje ją firma D...

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin - Aktualności Rzeszów

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia na rzeszowskim osiedlu Miłocin odbędzie się Dzień Ziemi połączony z Dniem Otwartym Zespołu ...

Zwłoki kobiety w rejonie ul. Lubelskiej  - Aktualności Rzeszów

Zwłoki kobiety w rejonie ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie znaleziono zwłoki kobiety. Policja ustala przyczyny jej śmierci....

Ponad 42 mln zł na kulturę w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Ponad 42 mln zł na kulturę w Rzeszowie

RZESZÓW. W tegorocznym budżecie Rzeszowa zarezerwowano ponad 42 mln zł na kulturę. Za te pieniądze miasto planuje zrealizować aż 1500...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: