Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Budowa łącznika ul. Wieniawskiego z al. Armii Krajowej na finiszu [ZDJĘCIA]

Dodano: 21.11.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Budowa drogi, która połączy ul. Wieniawskiego z al. Armii Krajowej jest już w końcowej fazie. Trwa układanie ostatniej warstwy bitumiczej. Inwestycja ma być gotowa do końca br.

Już wkrótce kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli korzystać z nowej drogi, która powstaje w południowo-wschodniej części miasta. Inwestycja ma przynieść korzyści przede wszystkim mieszkańcom dwóch osiedli - trasa lepiej skomunikuje Słocinę i Zalesie z centrum. Ma być alternatywą dla ul. Paderewskiego i odciążyć ruch w tej części Rzeszowa.

Długość łącznika ul. Wieniawskiego z al. Armii Krajowej wyniesie 1,4 km, a szerokość jezdni – 7 m. Przy drodze powstaną obustronne chodniki o szerokości 2 m oraz ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 m, zatoki autobusowe i nowe oświetlenie uliczne. W ramach zadania wykonawca przebudował również infrastrukturę techniczną. Wzdłuż drogi, po obydwu jej stronach zamontowano ekrany akustyczne.

Inwestycja jest już w końcowej fazie. Zakończyły się już roboty przy układaniu warstw bitumicznych na ciągach pieszo – rowerowych. Dobiegają końca prace związane z układaniem nawierzchni z kostki brukowej. Gotowe są już wszystkie słupy pod ekrany akustyczne. Rozpoczęto montaż ekranów i bram.

Zakończyła się również rozbudowa skrzyżowania projektowanej drogi z Al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i al. Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstał tam nowy prawoskręt w kierunku ul. Wieniawskiego, przebudowano ciągi pieszo – rowerowe, zatokę autobusową oraz wykonano nową nawierzchnię bitumiczną. Przebudowano infrastrukturę techniczną oraz oświetlenie uliczne. Ze względu na zmianę geometrii skrzyżowania, konieczna była także przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Adama Krzyżanowskiego.

Reklama

Kolejny zakończony już etap inwestycji to przebudowa przepustu na ul. Wieniawskiego wraz z przebudową nawierzchni na długości 30 m.

- Obecnie trwa układanie ostatniej warstwy ścieralnej – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie. Pozostało do wykonania montaż słupów oświetleniowych oraz oznakowanie zarówno poziome jak i pionowe – dodaje MZD.

Inwestycja o wartość nieco ponad 44 mln zł ma być zakończona jeszcze w tym roku. Wykonawcą prac jest firma Eurovia.

Poniżej kilka świeżych zdjęć z budowy. Pełna fotorelacja dostępna w dziale ZDJĘCIA


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Lada dzień ruszą prace na placu Dworcowym

RZESZÓW. Do piątku (29 kwietnia) teren placu oraz sąsiadujące z nim działki zostaną ogrodzone i zamknięte dla samochodów.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci skontrolowali ponad 1000 kierujących

RZESZÓW. W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy prowadzili akcję pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 1000 kierujących. Pięciu z nich zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW. 2, 3 i 8 maja w Rzeszowie odbędą się uroczystości patriotyczne, na które zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek chce, aby pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej został przeniesiony na cmentarz żołnierzy Armii Radzieckiej przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Raport Unii Metropolii Polskich. W Rzeszowie mieszka ponad 100 tys. uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Wojna w Ukrainie spowodowała wzrost  populacji mieszkańców Rzeszowa aż o 53 proc. – wynika z raportu opublikowanego przez Unię Metropolii Polskich. 

Rzeszów

Rusza ósmy tydzień świetlicy "Przyjdź i odpocznij"

RZESZÓW. Na gości świetlicy czekają m.in. warsztaty z pracownikami NBP oraz pokazy naukowe i zabawy z lalkami teatralnymi w wykonaniu artystów z Teatru Maska dla najmłodszych.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał nowy mural Arkadiusza Andrejkowa. Odsłonięcie w najbliższy czwartek

RZESZÓW. Mural powstał powstał w Rzeszowskim Domu Kultury - filia Pobitno.

Reklama