Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Budowa łącznika ul. Wieniawskiego z al. Armii Krajowej na finiszu [ZDJĘCIA]

Dodano: 21.11.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Budowa drogi, która połączy ul. Wieniawskiego z al. Armii Krajowej jest już w końcowej fazie. Trwa układanie ostatniej warstwy bitumiczej. Inwestycja ma być gotowa do końca br.

Już wkrótce kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli korzystać z nowej drogi, która powstaje w południowo-wschodniej części miasta. Inwestycja ma przynieść korzyści przede wszystkim mieszkańcom dwóch osiedli - trasa lepiej skomunikuje Słocinę i Zalesie z centrum. Ma być alternatywą dla ul. Paderewskiego i odciążyć ruch w tej części Rzeszowa.

Długość łącznika ul. Wieniawskiego z al. Armii Krajowej wyniesie 1,4 km, a szerokość jezdni – 7 m. Przy drodze powstaną obustronne chodniki o szerokości 2 m oraz ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 m, zatoki autobusowe i nowe oświetlenie uliczne. W ramach zadania wykonawca przebudował również infrastrukturę techniczną. Wzdłuż drogi, po obydwu jej stronach zamontowano ekrany akustyczne.

Inwestycja jest już w końcowej fazie. Zakończyły się już roboty przy układaniu warstw bitumicznych na ciągach pieszo – rowerowych. Dobiegają końca prace związane z układaniem nawierzchni z kostki brukowej. Gotowe są już wszystkie słupy pod ekrany akustyczne. Rozpoczęto montaż ekranów i bram.

Zakończyła się również rozbudowa skrzyżowania projektowanej drogi z Al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i al. Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstał tam nowy prawoskręt w kierunku ul. Wieniawskiego, przebudowano ciągi pieszo – rowerowe, zatokę autobusową oraz wykonano nową nawierzchnię bitumiczną. Przebudowano infrastrukturę techniczną oraz oświetlenie uliczne. Ze względu na zmianę geometrii skrzyżowania, konieczna była także przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Adama Krzyżanowskiego.

Reklama

Kolejny zakończony już etap inwestycji to przebudowa przepustu na ul. Wieniawskiego wraz z przebudową nawierzchni na długości 30 m.

- Obecnie trwa układanie ostatniej warstwy ścieralnej – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie. Pozostało do wykonania montaż słupów oświetleniowych oraz oznakowanie zarówno poziome jak i pionowe – dodaje MZD.

Inwestycja o wartość nieco ponad 44 mln zł ma być zakończona jeszcze w tym roku. Wykonawcą prac jest firma Eurovia.

Poniżej kilka świeżych zdjęć z budowy. Pełna fotorelacja dostępna w dziale ZDJĘCIA


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Najpierw wielkie sprzątanie brzegu Wisłoka, potem festiwal reggae

RZESZÓW. Już w sobotę 4 września 2021 roku na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 6. edycja festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Dzień wcześniej organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia, będą sprzątać brzeg rzeszowskiego zalewu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy żłobek i przedszkole [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ponad 350 maluchów rozpoczęło dziś zajęcia w nowym żłobku i przedszkolu, które powstały przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie. Obydwie inwestycje kosztowały łącznie ponad 17 mln zł.

Rzeszów

Wjechała hulajnogą w wózek inwalidzki

RZESZÓW. Do nietypowego wypadku doszło wczoraj na ulicy Cieplińskiego w Rzeszowie. 20-latka poruszająca się hulajnogą elektryczną, wjechała w wózek inwalidzki, na którym siedział 18-latek. Obydwoje uczestnicy zdarzenia trafili pod opiekę medyczną.

Rzeszów

14-latek porażony prądem. Wspiął się na słup wysokiego napięcia

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem w Racławówce. 14-latek wszedł na słup energetyczny i został porażony prądem. Chłopak z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Rzeszów

99 projektów zgłoszono do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

RZESZÓW. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 8 października 2021 r. 

Rzeszów

Rolnicy zakończyli protest. Nie ma już utrudnień w ruchu

RZESZÓW. Zakończył się 24-godzinny protest rolników w Rzeszowie. Jak informuje rzeszowska Policja „Mimo utrudnień w ruchu, protest przebiegał spokojnie”.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 73-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej. Ranna piesza trafiła do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Rzeszów

"Tour de Konstytucja" na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W środę, 25 sierpnia 2021 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się spotkanie w ramach projektu pn. „Tour de Konstytucja PL”. Do Rzeszowa przyjadą m.in. prof. Ewa Łętowska, prof. Adam Bodnar, sędzia...

Reklama