Rzeszów - Poniedziałek, 20.05.2024
Reklama

Trwa zimowa akcja utrzymania dróg. Pługi i piaskarki wyjechały na ulice Rzeszowa

Dodano: 21.12.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rzeszowscy drogowcy ruszyli do pracy wczorajszego popołudnia. Posypywarki posypywały solą i piaskiem główne ulice miasta, a także mniej uczęszczane drogi i chodniki. Akcja kontynuowana jest od dziś rana.

– Po godzinie 21 większość głównych ulic była już czarna. Intensywne opady śniegu, jakie dotarły do Rzeszowa dzisiaj po godzinie szóstej pogorszyły warunki. Nasze pojazdy od razu wyjechały na jezdnie. Szybka reakcja była możliwa, bo po piątej mieliśmy je już załadowane piaskiem i solą – mówi Sławomir Progorowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Miejskie służby od rana odśnieżają w pierwszej kolejności odcinki dróg krajowych i główne ulice. Niestety z powodu dużego ruchu około 7 pługi i piaskarki stały w korkach. Akcja odśnieżania przyspieszyła dopiero godzinę później. Do piaskarek i solarek dołączyły pługi, które zgarniają śnieg z jezdni i chodników. Zwiększono także dawkę soli.
Reklama
– W tej kwestii mamy jednak określone normy i nie możemy używać jej zbyt wiele, ze względu na ochronę środowiska. Robimy wszystko, aby na drogach i chodnikach było bezpiecznie w możliwie najkrótszym czasie. Mamy całodobowy dyżur i reagujemy na bieżąco. Przy tak intensywnych opadach śniegu, jak dzisiaj rano na efekty naszej pracy trzeba jednak zaczekać. Sól musi zacząć działać, a nasze auta potrzebują czasu, aby przejechać przez ponad 550 kilometrów dróg – uspokaja prezes MPGK.

Do zimowej akcji przygotowano do tej pory dwa tysiące ton soli i tysiąc ton piasku. Drogowcy dysponują dwunastoma ciężarowymi pojazdami wyposażonymi w pługi i posypywarki oraz dwudziestoma pięcioma lżejszymi, przeznaczonymi do odśnieżania chodników. W razie intensywnych opadów śniegu na ulice może wyjechać 16 dodatkowych pługów, które można zamontować do śmieciarek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

KONTROLE POLICJI, ITD, KAS i SG

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców realizujących przewozy "na aplikację". Sprawdzono 18 pojazdów, ujawniając 6 wykroczeń.

REKORD ZA REKORDEM

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny...

Rzeszów

Noc Muzeów 2024 w obiektywie [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna Noc Muzeów w Rzeszowie. Tym razem swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło osiemnaście instytucji. Placówki przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń: wystawy, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji. Tegoroczną nowością był udział w...

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Reklama