Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

Dodano: 14.07.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W budynku zespołu szkolno-przedszkolnego i w jego otoczeniu trwają prace wykończeniowe. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Pomieszczenia wewnątrz budynku są już pomalowane. Aktualnie trwa ich sprzątanie. Na sali gimnastycznej kończona jest posadzka.

Na zewnątrz trwa zagospodarowanie terenu, układanie kostki, budowa ogrodzenia, oświetlenia, przygotowanie bieżni oraz boisk. Montowane są także zewnętrzne trybuny. 

Niezależnie od robót budowlano-wykończeniowych rozstrzygane są kolejne przetargi na wyposażenie budynku, które jest sukcesywnie zamawiane i dostarczane. Pod koniec lipca gotowa będzie kuchnia.
W zespole oświatowym na osiedlu Drabinianka znajdzie się miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków. W części szkolnej zaprojektowano część sportową, na którą składa się: duża hala sportowa (o powierzchni ponad 780 m2 ) z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, sala fitness (o powierzchni ponad 158 m2) oraz siłownia (około 55 m2).
Reklama
W obiekcie będzie znajdowała się m.in. aula do organizacji występów teatralnych, tanecznych czy koncertów, stołówka, kuchnia, biblioteka z mediateką, 7 pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownia biologiczna, fizyczno-chemiczna i plastyczna), 3 sale komputerowe, 4 sale do nauki języków obcych, 6 sal lekcyjnych, 7 sal do nauki wczesnoszkolnej, gabinet higienistki i pedagoga oraz 3 świetlice.

Na zewnątrz, na dziedzińcu szkoły, znajdą się 2 place zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego. Będzie także kompleks sportowy, w skład którego wejdą: duże boisko z trzytorową bieżnią, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki i skocznia w dal.

Koszt inwestycji to 39 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski z grantem na badania nad uzależnieniem od e-papierosów

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przeprowadzi badania nad cytyzyną, substancją, która może być pomocna w walce z uzależnieniem od e-papierosów.

Rzeszów

Już w sobotę otwarcie pijalni czekolady w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższą sobotę planowane jest otwarcie pijalni czekolady w Millenium Hall. Na wielbicieli słodkości czekają liczne atrakcje, m.in. największa w Polsce czekoladowa fontanna.

Rzeszów

Rozbudowa budynku głównego UR idzie zgodnie z planem

RZESZÓW. Już ponad rok trwa przebudowa budynku głównego A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana 16 C. Prace powoli zmierzają ku końcowi.

Rzeszów

Jest projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych w Rzeszowie

RZESZÓW. Gotowy jest projekt uchwały wprowadzającej konsultacje społeczne w ważnych kwestiach dla Rzeszowa.

Rzeszów

Rzeszowska elektrociepłownia gotowa na sezon grzewczy

RZESZÓW. Po serii remontów i modernizacji rzeszowska elektrociepłownia funkcjonuje w pełni sprawnie i wydajnie. Jest gwarancją bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Rzeszowa w okresie jesienno-zimowym.

Rzeszów

Budowa drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto zmierza ku końcowi

RZESZÓW. Inwestycja polegająca m.in. na budowie drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto jest już bliska finalizacji. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec tego roku.

Reklama