Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

Dodano: 14.07.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W budynku zespołu szkolno-przedszkolnego i w jego otoczeniu trwają prace wykończeniowe. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Pomieszczenia wewnątrz budynku są już pomalowane. Aktualnie trwa ich sprzątanie. Na sali gimnastycznej kończona jest posadzka.

Na zewnątrz trwa zagospodarowanie terenu, układanie kostki, budowa ogrodzenia, oświetlenia, przygotowanie bieżni oraz boisk. Montowane są także zewnętrzne trybuny. 

Niezależnie od robót budowlano-wykończeniowych rozstrzygane są kolejne przetargi na wyposażenie budynku, które jest sukcesywnie zamawiane i dostarczane. Pod koniec lipca gotowa będzie kuchnia.
W zespole oświatowym na osiedlu Drabinianka znajdzie się miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków. W części szkolnej zaprojektowano część sportową, na którą składa się: duża hala sportowa (o powierzchni ponad 780 m2 ) z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, sala fitness (o powierzchni ponad 158 m2) oraz siłownia (około 55 m2).
Reklama
W obiekcie będzie znajdowała się m.in. aula do organizacji występów teatralnych, tanecznych czy koncertów, stołówka, kuchnia, biblioteka z mediateką, 7 pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownia biologiczna, fizyczno-chemiczna i plastyczna), 3 sale komputerowe, 4 sale do nauki języków obcych, 6 sal lekcyjnych, 7 sal do nauki wczesnoszkolnej, gabinet higienistki i pedagoga oraz 3 świetlice.

Na zewnątrz, na dziedzińcu szkoły, znajdą się 2 place zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego. Będzie także kompleks sportowy, w skład którego wejdą: duże boisko z trzytorową bieżnią, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki i skocznia w dal.

Koszt inwestycji to 39 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej 88-latki z Trzciany

RZESZÓW. Zakończyły się poszukiwania 88-letniej mieszkanki Trzciany, której zaginięcie zgłosili wczoraj zaniepokojeni sąsiedzi. W działania poszukiwawcze zaangażowane były służby oraz mieszkańcy miejscowości. W akcji wykorzystano również policyjne drony. Niestety, kobietę znaleziono martwą.

Rzeszów

Blisko 50 kolizji na drogach Rzeszowa i powiatu. Policja podsumowała weekend

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci odnotowali 48 kolizji na terenie miasta i powiatu. Doszło również do jednego wypadku. Mundurowi wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierowców – niechlubny rekordzista miała ponad 3...

Rzeszów

Zaginęła 88-letnia mieszkanka Trzciany. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą poszukiwania 88-letniej Marii Tarały, mieszkanki Trzciany. Kobieta ostatni raz była widziana w piątek.

Rzeszów

Budowa łącznika ul. Wieniawskiego z al. Armii Krajowej na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budowa drogi, która połączy ul. Wieniawskiego z al. Armii Krajowej jest już w końcowej fazie. Trwa układanie ostatniej warstwy bitumiczej. Inwestycja ma być gotowa do końca br.

Rzeszów

Trudne warunki na drogach Rzeszowa i powiatu. Od rana kilkadziesiąt kolizji

RZESZÓW. Tylko do godz. 10:00 na drogach Rzeszowa i okolic odnotowano 25 kolizji. - Ich główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze – informuje Komenda Miejska Policji w...

Rzeszów

Opóźnienia autobusów MKS w związku z opadami śniegu - nawet do kikudziesięciu minut

RZESZÓW. Średnio 10 minut opóźnienia notują dzisiaj od rana autobusy komunikacji międzygminnej MKS. W niektórych przypadkach, opóźnienia sięgają nawet kilkudziesięciu minut.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa kontynuuje serię tegorocznych spotkań z mieszkańcami miasta. Najbliższe odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Miłej.

Rzeszów

Elektromarket popularnej sieci otwiera się w galerii handlowej przy ul. Przemysłowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Galeria handlowa Viva Park ma nowego najemcę. To elektromarket popularnej polskiej sieci Media Expert. Otwarcie sklepu odbędzie się w najbliższy czwartek.

Reklama