Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku

Dodano: 19.07.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. O budowę parkingu wielopoziomowego na obecnym terenie przy hali Podpromie pytał radny Platformy Obywatelskiej Marcin Deręgowski. Miasto informuje, że pod inwestycje została już wykonana robocza koncepcja realizacji.

Pierwszy z parkingów wielopoziomowych, jakie planuje wybudować Ratusz, znajdzie się przy ulicy Pułaskiego i ma na celu wspomóc zarówno mieszkańców i użytkowników basenów ROSIR.

Kolejna taka inwestycja ma powstać na obecnym parkingu przy hali Podpromie. Temat w jednej z interpelacji poruszył radny Marcin Deręgowski. W odpowiedzi od miasta znajdziemy informacje o tym, że dotychczas została opracowana robocza koncepcja realizacji.
Reklama
W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Rzeszowa inwestycja pod nazwą „Budowa parkingu wielopoziomowego” została wyznaczona do realizacji w latach 2020-2022, a sumą jaką pierwotnie przeznaczono wynosi 11 mln zł.

„Niezwłocznie po wprowadzeniu do budżetu miasta Rzeszowa środków finansowych na realizację ww. zadania zostanie zlecone opracowanie dokumentacji projektowej inwestycji” – informuje Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Miasta Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa czeka rewitalizacja

RZESZÓW. Będą nowe atrakcje dla dzieci, rośliny, miejsca wypoczynku oraz biblioteczka plenerowa.

Rzeszów

Wiosną ruszy rozbudowa ulicy Warszawskiej

RZESZÓW. Blisko kilometrowy odcinek ul. Warszawskiej zostanie rozbudowany do czterech pasów ruchu. Inwestycja ma rozpocząć się wiosną.

Rzeszów

„Przyjdź i odpocznij”. Rusza czwarty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ

RZESZÓW. We wtorek, 29 marca 2022 r. rozpocznie się czwarty tydzień działalności bezpłatnej świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Solarza zostanie przebudowane

RZESZÓW. Wkrótce ruszy przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza. Przebudowane zostaną również wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza.

Rzeszów

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy – od poniedziałku zmiany. Nowe godziny pracy infolinii

RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca 2022 r. filie Rzeszowskiego Domu Kultury, w których można było oddać dary dla uchodźców, przestają pełnić taką funkcję. Dary będzie mozna przynosić do Centrum Pomocy Ukrainie.

Rzeszów

Sean Penn w Rzeszowie. Podpisano porozumienie o współpracy

RZESZÓW. Prezes fundacji CORE Response, Sean Penn spotkał się dziś z Prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem. Podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy Fundacji i Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach SIM

RZESZÓW. W rejonie ul. Wołyńskiej w Rzeszowie, w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa powstanie ok. 850 mieszkań. Obok powstaną tereny zielone i parki.

Rzeszów

Zderzenie dwóch autobusów na ul. Rejtana. 23 osoby poszkodowane

RZESZÓW. W rejonie wypadku występują poważne utrudnienia. 

Reklama