Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku

Dodano: 19.07.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. O budowę parkingu wielopoziomowego na obecnym terenie przy hali Podpromie pytał radny Platformy Obywatelskiej Marcin Deręgowski. Miasto informuje, że pod inwestycje została już wykonana robocza koncepcja realizacji.

Pierwszy z parkingów wielopoziomowych, jakie planuje wybudować Ratusz, znajdzie się przy ulicy Pułaskiego i ma na celu wspomóc zarówno mieszkańców i użytkowników basenów ROSIR.

Kolejna taka inwestycja ma powstać na obecnym parkingu przy hali Podpromie. Temat w jednej z interpelacji poruszył radny Marcin Deręgowski. W odpowiedzi od miasta znajdziemy informacje o tym, że dotychczas została opracowana robocza koncepcja realizacji.
Reklama
W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Rzeszowa inwestycja pod nazwą „Budowa parkingu wielopoziomowego” została wyznaczona do realizacji w latach 2020-2022, a sumą jaką pierwotnie przeznaczono wynosi 11 mln zł.

„Niezwłocznie po wprowadzeniu do budżetu miasta Rzeszowa środków finansowych na realizację ww. zadania zostanie zlecone opracowanie dokumentacji projektowej inwestycji” – informuje Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Miasta Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Przyjdź i odpocznij”. Rusza czwarty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ

RZESZÓW. We wtorek, 29 marca 2022 r. rozpocznie się czwarty tydzień działalności bezpłatnej świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Solarza zostanie przebudowane

RZESZÓW. Wkrótce ruszy przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza. Przebudowane zostaną również wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza.

Rzeszów

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy – od poniedziałku zmiany. Nowe godziny pracy infolinii

RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca 2022 r. filie Rzeszowskiego Domu Kultury, w których można było oddać dary dla uchodźców, przestają pełnić taką funkcję. Dary będzie mozna przynosić do Centrum Pomocy Ukrainie.

Rzeszów

Sean Penn w Rzeszowie. Podpisano porozumienie o współpracy

RZESZÓW. Prezes fundacji CORE Response, Sean Penn spotkał się dziś z Prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem. Podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy Fundacji i Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach SIM

RZESZÓW. W rejonie ul. Wołyńskiej w Rzeszowie, w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa powstanie ok. 850 mieszkań. Obok powstaną tereny zielone i parki.

Rzeszów

Zderzenie dwóch autobusów na ul. Rejtana. 23 osoby poszkodowane

RZESZÓW. W rejonie wypadku występują poważne utrudnienia. 

Rzeszów

Wiosną rozpocznie się budowa ul. Parkowej na os. Miłocin

RZESZÓW. Ulica Parkowa na osiedlu Miłocin będzie przebudowana. Pierwszy etap prac obejmie odcinek o długości prawie 800 metrów. Wkrótce miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Reklama