Rzeszów - Niedziela, 30.08.2026
Reklama

Budowa PCLA na ostatniej prostej. Znamy datę otwarcia

Dodano: 27.08.2026 r. / Redakcja

Nocne próby oświetlenia, nagłośnienia i podświetlenia elewacji PCLA - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
Nocne próby oświetlenia, nagłośnienia i podświetlenia elewacji PCLA - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Na budowie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki trwają ostatnie prace wykończeniowe. Inwestycja jest gotowa w 90 procentach. W środę odbyły się niezwykle efektowne testy oświetlenia, nagłośnienia oraz podświetlenia elewacji obiektu. - Jeszcze tylko chwila dzieli nas od momentu, na który czekaliśmy. Już wkrótce ten wyjątkowy stadion otworzy się dla Was i wypełni sportowymi emocjami – napisał w mediach społecznościowych Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

Wielkie otwarcie PCLA

W wypowiedzi dla Polskiego Radia Rzeszów, Prezydent Rzeszowa zdradził termin otwarcia obiektu. Jak przekazał włodarz miasta, budowa ma zakończyć się do końca września. Następnie od 3 do 4 tygodni potrwa procedura odbiorów i pozwoleń. - 7 listopada, w sobotę, chcemy, abyśmy wszyscy przemaszerowali tą piękną bieżnią i murawą, żebyśmy zorganizowali coś w rodzaju parady na otwarcie olimpiady – mówił Prezydent.

W serwisie YouTube na profilu OkiemGregora pojawił się ponad 2-minutowy filmik prezentujący wczorajsze testy oświetlenia i iluminacji z perspektywy drona.

Inwestycja za blisko 200 mln zł

Reklama

Osiem tysięcy miejsc na zadaszonych trybunach, bieżnia spełniająca wymogi mistrzostw Europy i murawa przygotowana pod mecze Ekstraklasy — obiekt przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie ma być jednym z najnowocześniejszych tego typu w Polsce. Wszystkie roboty mają zakończyć się 30 października 2026 roku.

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki powstaje jako wspólne przedsięwzięcie miasta Rzeszowa, województwa podkarpackiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycję o wartości blisko 200 mln zł realizuje spółka Mirbud SA.

Stadion ma pełnić trzy funkcje, ale kluczową pozostanie lekkoatletyczna. Obiekt zostanie przystosowany do organizacji mistrzostw Polski i Europy w różnych kategoriach wiekowych. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji 400-metrową bieżnię wraz ze skoczniami, krytą bieżnię o długości 150 metrów oraz zaplecze odnowy biologicznej.

Centrum spełni również wymogi stawiane stadionom piłkarskim przez Ekstraklasę i UEFA. Zaplanowano sektor dla kibiców gości, strefę rodzinną, loże VIP oraz miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

Boisko wyposażone zostało w naturalną murawę z systemem nawadniania i podgrzewania.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Centrum TUTU uroczyście otwarte [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W sobotę, 8 października w rzeszowskiej Plazie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU. 

Rzeszów

ZTM wznawia sprzedaż biletów łączonych "Autobus + Autobus"

RZESZÓW. Od 7 października 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wznawia sprzedaż biletów zintegrowanych „Autobus + Autobus”.

Rzeszów

Miał 3,2 promila, jechał całą szerokością jezdni. Zatrzymała go policjantka po służbie

RZESZÓW. 49-letniemu mieszkańcowki powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ZTM w Rzeszowie przeprasza za długie kolejki w Punktach Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikowała oficjalne przeprosiny dla wszystkich mieszkańców zmuszonych do czekania w długich kolejkach na wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej oraz zapisanie uprawnień.

Rzeszów

Targi Ślubne Wedding Day już 23 października w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 8 października bilety można kupić w promocyjnej cenie.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 roku dobiegła końca. Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i al. Okulickiego trwają już ostatnie prace porządkowe. Koszt inwestycji to ponad 8,2 mln...

Rzeszów

Uroczyste otwarcie TUTU w Plazie. W sobotę bezpłatne atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. W programie, m.in. koncert mobilnej filharmonii, animacje, konkursy z nagrodami, słodkie upominki i arteterapia.

Rzeszów

Pola Nadziei. Zasadzą żonkile w Parku Papieskim w szczytnym celu

RZESZÓW. To już 3. edycja akcji "Pola Nadziei" organizowana przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Reklama