Reklama

Aktualności Rzeszów

Budynek Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana zmieni całkowicie swoje oblicze

Dodano: 07.11.2019

Budynek Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana zmieni całkowicie swoje oblicze - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Budynek A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego będzie rozbudowany. Władze uczelni zapowiadają dobudowę kolejnej kondygnacji, przebudowę auli oraz nową salę senatu. Inwestycja ma się zakończyć w 2021 roku.

Istniejący kompleks budynku A1 składa się z dwóch części, wysokiej trzykondygnacyjnej „A” i niskiej parterowej „B” połączony łącznikiem (holl wejściowy). Cześć „B” to obecnie budynek parterowy częściowo podpiwniczony, który powstał w latach 90 ubiegłego wieku w różnych etapach. Konstrukcyjnie składa się z czterech części odylatowanych od siebie.

W centralnej części budynku znajduje się główne wejście do budynku. Z lewej strony budynku na parterze od strony głównego wejścia znajduje się aula wykładowa, z prawej strony są  gabinety Rektora i Prorektorów, natomiast w części środkowej znajduje się hol oraz szatnie.

Duża Aula widowiskowo-wykładowa obecnie może pomieścić około 280 osób (słuchaczy) w piętnastu rzędach, natomiast druga sala to Mała Aula wykładowa, która może pomieścić jednorazowo 150 osób. Ponadto w budynku znajdują się pomieszczenia socjalno-magazynowe, toalety i pomieszczenia gospodarcze.

Dodatkowa kondygnacja

Jak na razie trwają prace projektowe, wykonywane przez S.T. Architekci z Rzeszowa, które zakończą się w pierwszym kwartale 2020 roku. Dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy UR, informuje, że przed okresem wakacyjnym planowane jest wyłonienie wykonawcy i w okresie wakacyjnym przystąpienie do realizacji nadbudowy. Inwestycja zakłada również rewitalizację elewacji budynku.REKLAMA

Nowe aule i sala senatu

Zakres przyszłych robót budowlanych ma objąć nadbudowę o jedną kondygnację istniejącego budynku w części B, gdzie będą znajdować się gabinety rektora oraz prorektorów. Istotnym elementem inwestycji będzie także przebudowa istniejącej dużej auli, by powiększyć ilość miejsc siedzących o kolejne 50 kosztem pomieszczeń, które aktualnie przylegają do auli.

Zmodernizowana będzie także mała aula. Wobu przypadkach prace wiążą się m.in. z wykonaniem nowego nagłośnienia oraz nową aranżacja wnętrza, wymianą posadzek, montażem podwieszonych paneli akustycznych sufitowych, oświetlenia, a także krzeseł audytoryjnych. Nową salę senatu przewiduje się poprzez nadbudowę holu i wysunięcie go przed lico budynku opierając konstrukcyjnie wysuniętą na słupach.

Terminy i koszty

Istniejąca powierzchnia zabudowy wynosi 1565 m2, zaś po dobudowie zwiększy się do 1860 m2. Szacowany koszt inwestycji wyniesie około 16 mln zł., zaś przewidywany termin zakończenia budowy to drugi kwartał 2021r.


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Świąteczna choinka zdobi rzeszowski Rynek. Rozpoczęto montaż iluminacji - Aktualności Rzeszów

Świąteczna choinka zdobi rzeszowski Rynek. Rozpoczęto montaż iluminacji

RZESZÓW. W tym roku na iluminacje świąteczne miasto przeznaczyło prawie 1,3 mln zł....

Do końca tego roku w Rzeszowie pojawi się wypożyczalnia samochodów elektrycznych - Aktualności Rzeszów

Do końca tego roku w Rzeszowie pojawi się wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. „Taka usługa w mieście Rzeszów może obejmować 100-200 samochodów” – wyjaśnia szef 4Mobility....

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie - Aktualności Rzeszów

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

RZESZÓW. Dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim, ...

Z terenu Olszynek zniknie bar i park linowy. Mieszkańcy skarżyli się na hałas - Aktualności Rzeszów

Z terenu Olszynek zniknie bar i park linowy. Mieszkańcy skarżyli się na hałas

RZESZÓW. Władze miasta reagują na skargi mieszkańców ul. Szopena i likwidują jeden z barów na Olszynkach. ...

Pobili i okradli mężczyznę na przystanku autobusowym dla 180 zł - Aktualności Rzeszów

Pobili i okradli mężczyznę na przystanku autobusowym dla 180 zł

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój.  ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem