Rzeszów - Piątek, 13.03.2026
Reklama

Business Insider: Rzeszów najlepszym do życia miastem w Polsce

Dodano: 13.03.2026 r. / Redakcja

Panorama Rzeszowa / fot. Adobe Stock
Panorama Rzeszowa / fot. Adobe Stock

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia otrzymała miano „najlepszego miasta do życia w Polsce” w prestiżowym rankingu opracowanym przez Business Insider Polska. Rzeszów zajął 1. miejsce ex aequo z Poznaniem, wyprzedzając m.in. Warszawę, Kraków, Gdańsk i Łódź.

Twórcy rankingu poddali analizie dane dotyczące 16 największych miast w Polsce. Autorzy porównali w nich istotne aspekty dla ogólnego zadowolenia z życia takie jak: poziom bezrobocia, wysokość średniego wynagrodzenia, dostępność mieszkań, dostęp do lekarzy, poziom przestępczości oraz jakość powietrza. Na podstawie analizy tych wskaźników powstało zestawienie pokazujące, w których miastach jakość życia mieszkańców jest najwyższa.

Ranking przygotowano na podstawie publicznie dostępnych danych statystycznych pochodzących m.in. z Głównego Urzędu Statystycznego, Narodowego Funduszu Zdrowia, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz serwisów analizujących rynek nieruchomości.

Rzeszów na 1. miejscu

Biorąc pod uwagę wszystkie badane wskaźniki, Rzeszów zajął 1. miejsce w Polsce – ex aequo z Poznaniem. Z rankingu wynika, że stolica Podkarpacia jest liderem jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Przestępczość w naszym mieście jest najniższa spośród największych polskich miast.

Jak podkreślają autorzy rankingu:

Reklama

„Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego oraz jeden z szybciej rozwijających się ośrodków miejskich w kraju. Od strony biznesowej miasto skupia m.in. zaawansowany przemysł lotniczy. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu Rzeszów pełni obecnie kluczową funkcję jako najważniejszy hub logistyczny i transportowy wspierający Ukrainę, co trwale umocniło jego pozycję”.

Wyniki rankingu skomentował Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek. Nagranie wideo możecie zobaczyć poniżej:



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od nowego roku akademickiego Politechnika uruchamia siedem kierunków w j. angielskim

RZESZÓW. Od roku akademickiego 2019/2020 studia w języku angielskim będą prowadzone na wszystkich wydziałach Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Karnawałowy Bal Charytatywny na rzecz podopiecznych TITUM

RZESZÓW. 23 lutego 2019 roku w hotelu Blue Diamond w Nowej Wsi obędzie się Karnawałowy Bal Charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży TITUM.

Rzeszów

Alarm bombowy w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Ewakuowano ok. 500 osób

RZESZÓW. Policja rozpoczyna sprawdzanie ok. 300 pomieszczeń.

Rzeszów

Odrzucono pomysł radnych PiS odnośnie rozbudowy sześciu skrzyżowań w Rzeszowie

RZESZÓW. Punkt po głosowaniu został usunięty z planu obrad radnych.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże, w jednej ze szkół średnich, w tworzeniu klas z branży lotniczej

RZESZÓW. Umowę podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej i Adam Krzysztoń, starosta powiatu łańcuckiego.

Rzeszów

UR o petycji w sprawie eksperymentów na zwierzętach: „ma niewiele wspólnego z rzeczywistością”

RZESZÓW. Zwierzęta, na których przeprowadzane będą eksperymenty nie mogą odczuwać stresu.

Reklama