Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów wraca do klubu

Dodano: 14.01.2020 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Były kapitan Asseco Resovii, przyjmujący Alek Achrem znów będzie występował w rzeszowskim klubie. Kontrakt z 37-letnim siatkarzem został podpisany do końca obecnego sezonu.

„Bardzo się cieszę, że znów będę mógł wystąpić w barwach mojego klubu, w którym spędziłem siedem sezonów i który cały czas mam w sercu. Miło będzie ponownie założyć koszulkę meczową Asseco Resovii – dodaje siatkarz.” – mówi Alek Achrem, który od początku obecnego sezonu trenował z zespołem, pomagając szczególnie w okresie przygotowawczym wobec nieobecności kilku kadrowiczów.

Alek Achrem do Asseco Resovii Rzeszów trafił w 2009 roku z Iraklisu Saloniki. Urodzony na Białorusi przyjmujący w Rzeszowie spędził siedem sezonów, wygrywając z zespołem m.in. trzy mistrzostwa Polski. Na stałe osiedlił się w mieście, przyjął polskie obywatelstwo. Po sezonie 2016/2017 rozstał się z klubem i przez kolejne dwa lata grał w Turcji.
Reklama
Do Polski wrócił w sezonie 2018/2019 podpisując kontrakt z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Nie wystąpił jednak w wielu meczach, ponieważ na przeszkodzie stanęła wtedy kontuzja. Po sezonie klub i zawodnik rozwiązali kontrakt za porozumieniem stron, a Achrem trafił na treningi do Rzeszowa.

„Alek od początku sezonu pomaga nam w treningach, to prawdziwy Resoviak, człowiek oddany klubowi. My w ostatnim czasie mieliśmy swoje problemy, w większości spotkań nie wystawialiśmy pełnego czternastoosobowego składu, dlatego postanowiliśmy, że zgłosimy naszego byłego kapitana do rozgrywek, by mógł swoim zadziornym charakterem oraz siatkarskimi umiejętnościami pomagać także w trakcie meczów” – mówi Krzysztof Ignaczak, prezes Asseco Resovii. Alek Achrem w naszym zespole będzie występował z nr 13.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ostatni test siatkarzy Resovii przez startem sezonu

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii kończą serię gier kontrolnych przed nowym sezonem w PlusLidze. 

Rzeszów

Otwarcie nowego marketu remontowo-budowlanego w mieście

RZESZÓW. Leroy Merlin otwiera swój 65. sklep w Polsce. 

Rzeszów

Unieważniono przetarg dot. systemu monitorującego bezpieczeństwo na skrzyżowaniach

RZESZÓW. Mowa o inteligentnym systemie rejestrującym przejazd przez skrzyżowania na czerwonych świetle wraz z rejestracją i analizą danych.

Rzeszów

Jezdnia na ul. Kochanowskiego będzie miała trzy pasy ruchu

RZESZÓW. Przetarg ma ruszyć w przyszłym roku.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zwraca się do prezesa PKS-u, by zajął się „szkaradnymi” autobusami i dworcem autobusowym

RZESZÓW. O fatalnym stanie autobusów MKS-u pisali mieszkańcy Zabrza, przebywający w Rzeszowie.

Rzeszów

Temat korków w mieście na najbliższej sesji Rady Miasta. Pomysły zaprezentują radni PiS

RZESZÓW. Dwie propozycje już wcześniej przedstawiało Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji.

Rzeszów

Sprawiał wrażenie przysypiającego za kółkiem. Okazało się, że jest pijany

RZESZÓW. Ponad 2,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca hondy, ujęty przez policjanta na autostradzie w Nowej Wsi. 

Rzeszów

Będzie renowacja budynku Muzeum Techniki i Militariów przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Prace mają być zakończone do końca listopada br.

Reklama