Rzeszów - Środa, 25.03.2026
Reklama

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zakończył zbiórkę żywności

Dodano: 02.10.2020 r.

fot. Caritas Diecezji Rzeszowskiej
fot. Caritas Diecezji Rzeszowskiej
RZESZÓW. Puste magazyny Caritas zostały uzupełnione. Zebrane produkty trafią do potrzebujących na terenie Diecezji Rzeszowskiej.  

Z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, zaplanowana na marzec zbiórka żywności organizowana przez Caritas nie odbyła się. Akcję udało się przeprowadzić dopiero 26 września 2020 r., przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Role wolontariuszy, którzy zachęcali w sklepach ludzi do dzielenia się zakupami, pełnili członkowie Parafialnych Zespołów Caritas, a w Rzeszowie - żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Na terenie naszego miasta produkty zbierano w 10 sklepach. Pomimo mniejszej niż zwykle liczby sklepów biorących udział w akcji, efekt zbiórki przerósł oczekiwania organizatorów.

Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do seniorów, bezdomnych, ubogich i innych osób, które znalazły się w trudnej sytuacji.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa ul. Spacerowej. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową na budowę ul. Spacerowej. Wykonawca będzie również musiał uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty przyjmowane będą do 23 czerwca.

Rzeszów

Empik powraca do rzeszowskiej Plazy

RZESZÓW. Empik powraca do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Nowy salon o powierzchni blisko 250 mkw zlokalizowany będzie na parterze. Otwarcie we wrześniu.

Rzeszów

W środę utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej w środę (16 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, przy moście Karpackim (zapora) będą utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nielegalna uprawa konopii w Sokołowie Młp. Zabezpieczono 11 krzewów i ponad 285 g marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat więzienia grozi 31-latkowi z Sokołowa Małopolskiego, który nielegalnie uprawiał konopie. Zabepieczono 11 krzewów i ponad 285 gramów marihuany.

Rzeszów

Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa. Oficjalne wyniki wyborów

RZESZÓW. Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze przedterminowych wyborów na prezydenta miasta Rzeszowa -  wynika z sondażu exit poll, przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych.

Rzeszów

Mieszkańcy części ulicy Lenartowicza będą mieli nową sieć sanitarną

RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK wymienia rury kanalizacyjne na 245-metrowym odcinku ulicy Lenartowicza. Sieć sanitarna w tym miejscu była już w złym stanie i wymagała pilnej interwencji.

Rzeszów

W sobotę kilka ulic w Rzeszowie będzie zamkniętych

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”, na który składają się trzy dyscypliny - pływanie, jazda rowerem i bieg. Ulice, przez które przebiegał będzie odcinek rowerowy,...

Rzeszów

Kiermasz Ogrodniczy przed G2A Arena

RZESZÓW/JASIONKA. Kiermasz odbędzie się w najbliższy weekend. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Reklama