Centrum Medyczne Medyk dołącza do 27. Finału WOŚP. Będą m.in. kursy pierwszej pomocy
Dodano: 11.01.2019 r.
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższą niedzielę 13. stycznia na rzeszowskim Rynku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym weźmie udział także Centrum Medyczne Medyk.
Na stoiskach Centrum Medycznego Medyk przez cały dzień będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy na specjalnych manekinach i prawidłowego korzystania z AED – Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego.
Seniorzy będą mogli skorzystać z porad na temat zdrowia – studenci kierunku lekarskiego będą edukować w zakresie profilaktyki, rozpoznawania objawów oraz leczenia takich chorób jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zawał, udar czy osteoporoza.
W godz. 13:00 – 19:00 będzie można wziąć udział w „CPR Challenge” – konkursie udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Oceniana będzie jakość ucisków (głębokość i prędkość), a główną nagrodą będą gogle VR. O godz. 16:45 wspólnie „ładujemy serce” – zachęcamy wszystkich do kontynuacji nauki udzielania pierwszej pomocy.
O godz. 17:45 i 18:45 na Rzeszowskim Ratuszu wyświetlona zostanie projekcja multimedialna z wykorzystaniem grafiki przygotowanej specjalnie przez CM Medyk, która swój finał będzie miała podczas „światełka do nieba” o godz. 19:50.
RZESZÓW. W sobotę w godzinach od 7 do 18 zamknięte dla ruchu będą dwa pasy ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie, na odcinku od ul. Podwisłocze do ul. Hetmańskiej.
RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się upałami, na rzeszowskim Rynku, jak co roku, stanie kurtyna wodna. Wg prognoz IMGW w weekend termometry wskażą ponad 30 stopni.
RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, ulicami Rzeszowa przejdą uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Na trasie marszu, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruc
RZESZÓW. W dniach 24-25 września 2021 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą pierwsze Targi Seniora. Będzie to jedna z głównych atrakcji Senioraliów Rzeszowskich.
RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową na budowę ul. Spacerowej. Wykonawca będzie również musiał uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty przyjmowane będą do 23 czerwca.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz