Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Centrum Medyczne Medyk dołącza do 27. Finału WOŚP. Będą m.in. kursy pierwszej pomocy

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższą niedzielę 13. stycznia na rzeszowskim Rynku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym weźmie udział także Centrum Medyczne Medyk.

Na stoiskach Centrum Medycznego Medyk przez cały dzień będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy na specjalnych manekinach i prawidłowego korzystania z AED – Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego.

Seniorzy będą mogli skorzystać z porad na temat zdrowia – studenci kierunku lekarskiego będą edukować w zakresie profilaktyki, rozpoznawania objawów oraz leczenia takich chorób jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zawał, udar czy osteoporoza.

W godz. 13:00 – 19:00 będzie można wziąć udział w „CPR Challenge” – konkursie udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Oceniana będzie jakość ucisków (głębokość i prędkość), a główną nagrodą będą gogle VR. O godz. 16:45 wspólnie „ładujemy serce” – zachęcamy wszystkich do kontynuacji nauki udzielania pierwszej pomocy.

O godz. 17:45 i 18:45 na Rzeszowskim Ratuszu wyświetlona zostanie projekcja multimedialna z wykorzystaniem grafiki przygotowanej specjalnie przez CM Medyk, która swój finał będzie miała podczas „światełka do nieba” o godz. 19:50.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Rzeszów

Nowy kierunek w ofercie lotów czarterowych z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. 29 czerwca br. z portu lotniczego w Jasionce wystartuje samolot Airbus A320 w inauguracyjnym rejsie do tureckiego Bodrum.

Rzeszów

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

RZESZÓW. Zgodnie ze stanem na dzień 14 czerwca br. cztery grupy krwi wymagają pilnego uzupełnienia.

Rzeszów

II Triathlon Rzeszów już w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W niedziele w Rzeszowie odbędzie się II Triathlon Rzeszów oraz wręczenie Sztandaru.

Rzeszów

18 i 19 czerwca przeprowadzą w Rzeszowie odkomarzanie

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia przeznaczona do dezynsekcji wynosi 108,78 ha.

Rzeszów

List otwarty do prezydenta Rzeszowa w kwestii zamiany biletów jednoprzejazdowych na czasowe

RZESZÓW. Zmiany dotyczą również elektronicznej portmonetki zapisanej w Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Reklama