Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Chcesz zobaczyć dzieła Andy’ego Warhola? Będzie specjalna linia z Rzeszowa

Dodano: 11.07.2019 r.

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
RZESZÓW. Pociąg będzie kursował w soboty i niedzielę. Ostatni pociąg z miasta, w którym znajdują się dzieła Andy’ego Warhola, wyjedzie 1 września.

Już w przyszły weekend po raz kolejny będzie można wybrać się do Medzilaborec na Słowacji. Wszystko za sprawą wakacyjnych kursów uruchomionych 29 czerwca przez Przewozy Regionalne ze stolicy Podkarpacia - Rzeszowa.

Pociągi wyjeżdżają ze stacji Rzeszów Główny w soboty i niedziele o godz. 5:49, do Medzilaborec pociąg przyjeżdża na 10:25. Natomiast pociąg powrotny z Medzilaborec wyjeżdża o godz. 17:48 i w Rzeszowie jest na godz. 22:20.

„To doskonały czas na zrobienie zakupów i zwiedzenie miasta w tym galerii sztuki nowoczesnej, w której prezentowane są prace Andy’ego Warhola” – mówi marszałek Władysław Ortyl, który zachęca mieszkańców Podkarpacia do wakacyjnej podróży.
Reklama
 Bilet w jedną stronę kosztuje u konduktora 16 zł plus równowartość jednego euro. Połączenia kolejowe na Słowację zaplanowano na sezon wakacyjny, ostatni pociąg wyjedzie z Rzeszowa 1 września.

Dodatkowo w sobotę realizowane są kursy kolejowe z Medzilaborec do Sanoka. To połączenie uruchomione z myślą o Słowakach, którzy chcą zwiedzić Sanok. Pociąg wyjeżdża o 10:31 i w Sanoku zatrzymuje się o 12:13. Powrót z Sanoka jest o godz. 15.54.

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Raport Unii Metropolii Polskich. W Rzeszowie mieszka ponad 100 tys. uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Wojna w Ukrainie spowodowała wzrost  populacji mieszkańców Rzeszowa aż o 53 proc. – wynika z raportu opublikowanego przez Unię Metropolii Polskich. 

Rzeszów

Rusza ósmy tydzień świetlicy "Przyjdź i odpocznij"

RZESZÓW. Na gości świetlicy czekają m.in. warsztaty z pracownikami NBP oraz pokazy naukowe i zabawy z lalkami teatralnymi w wykonaniu artystów z Teatru Maska dla najmłodszych.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał nowy mural Arkadiusza Andrejkowa. Odsłonięcie w najbliższy czwartek

RZESZÓW. Mural powstał powstał w Rzeszowskim Domu Kultury - filia Pobitno.

Rzeszów

Jeszcze więcej zieleni w Rzeszowie. Kolejne nasadzenia drzew i krzewów

RZESZÓW. Ponad 220 drzew i ponad 1100  krzewów zostanie posadzonych przy rzeszowskich szkołach, przedszkolach, żłobkach, domach kultury.

Rzeszów

Będzie remont kilku rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Miasto szykuje wymianę nawierzchni na kilku rzeszowskich ulicach, w tym m.in. na ul. Hetmańskiej, Leszka Czarnego i Budziwojskiej. Przetarg, który wyłoni wykonawcę zadania został już ogłoszony. Na ten cel zarezerwowano 1,5...

Rzeszów

Rzeszów zacieśnia współpracę z biznesem. Powstała Rada Gospodarcza

RZESZÓW. Główne założenia Rady to wspólna promocja Rzeszowa i firm, uczestnictwo w największych międzynarodowych targach, wystawach i sympozjach, wspólne projekty i mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

Rzeszów

MPWiK realizuje dużą inwestycję w północno-zachodniej części Rzeszowa

RZESZÓW. Chodzi o nową sieć kanalizacji sanitarnej.

Reklama