Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Chcesz zobaczyć dzieła Andy’ego Warhola? Będzie specjalna linia z Rzeszowa

Dodano: 11.07.2019 r.

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
RZESZÓW. Pociąg będzie kursował w soboty i niedzielę. Ostatni pociąg z miasta, w którym znajdują się dzieła Andy’ego Warhola, wyjedzie 1 września.

Już w przyszły weekend po raz kolejny będzie można wybrać się do Medzilaborec na Słowacji. Wszystko za sprawą wakacyjnych kursów uruchomionych 29 czerwca przez Przewozy Regionalne ze stolicy Podkarpacia - Rzeszowa.

Pociągi wyjeżdżają ze stacji Rzeszów Główny w soboty i niedziele o godz. 5:49, do Medzilaborec pociąg przyjeżdża na 10:25. Natomiast pociąg powrotny z Medzilaborec wyjeżdża o godz. 17:48 i w Rzeszowie jest na godz. 22:20.

„To doskonały czas na zrobienie zakupów i zwiedzenie miasta w tym galerii sztuki nowoczesnej, w której prezentowane są prace Andy’ego Warhola” – mówi marszałek Władysław Ortyl, który zachęca mieszkańców Podkarpacia do wakacyjnej podróży.
Reklama
 Bilet w jedną stronę kosztuje u konduktora 16 zł plus równowartość jednego euro. Połączenia kolejowe na Słowację zaplanowano na sezon wakacyjny, ostatni pociąg wyjedzie z Rzeszowa 1 września.

Dodatkowo w sobotę realizowane są kursy kolejowe z Medzilaborec do Sanoka. To połączenie uruchomione z myślą o Słowakach, którzy chcą zwiedzić Sanok. Pociąg wyjeżdża o 10:31 i w Sanoku zatrzymuje się o 12:13. Powrót z Sanoka jest o godz. 15.54.

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjny pościg za kierowcą. Potrącił matkę z dzieckiem i uciekł

RZESZÓW. 28-letni kierowca opla potrącił na przejściu dla pieszych matkę z dzieckiem i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i był objęty zakazem prowadzenia pojazdów.  

Rzeszów

Część ul. Mickiewicza tylko dla pieszych i rowerzystów

RZESZÓW. Na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Mickiewicza wprowadzono zakaz ruchu samochodów.

Rzeszów

Na os. Miłocin powstanie tężnia solankowa. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Będzie to jedyne takie miejsce w Rzeszowie. Inwestycja postanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W piątek utrudnienia w ruchu w rejonie mostu Karpackiego

RZESZÓW. Kolejne utrudnienia w związku z budową kładek rowerowych w Rzeszowie. Tym razem wyłączony zostanie pas ruchu w rejonie mostu Karpackiego.

Rzeszów

Konrad Fijołek przedstawił wizję "Nowego Centrum Rzeszowa"

RZESZÓW. "Chciałbym zapowiedzieć całkiem nowe podejście do centrum Rzeszowa" - mówił Konrad Fijołek podczas środowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce stanie urządzenie do wykrywania koronawirusa

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka jako pierwsze lotnisko regionalne przetestuje innowacyjną technologię wykrywania zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W czwartek utrudnienia w ruchu na moście Narutowicza

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej na moście Narutowicza, w czwartek (13 maja) wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nowy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Od nowego roku akademickiego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej zostaną uruchomione studia inżynierskie na kierunku elektromobilność.

Reklama