Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Chcesz zobaczyć dzieła Andy’ego Warhola? Będzie specjalna linia z Rzeszowa

Dodano: 11.07.2019 r.

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
RZESZÓW. Pociąg będzie kursował w soboty i niedzielę. Ostatni pociąg z miasta, w którym znajdują się dzieła Andy’ego Warhola, wyjedzie 1 września.

Już w przyszły weekend po raz kolejny będzie można wybrać się do Medzilaborec na Słowacji. Wszystko za sprawą wakacyjnych kursów uruchomionych 29 czerwca przez Przewozy Regionalne ze stolicy Podkarpacia - Rzeszowa.

Pociągi wyjeżdżają ze stacji Rzeszów Główny w soboty i niedziele o godz. 5:49, do Medzilaborec pociąg przyjeżdża na 10:25. Natomiast pociąg powrotny z Medzilaborec wyjeżdża o godz. 17:48 i w Rzeszowie jest na godz. 22:20.

„To doskonały czas na zrobienie zakupów i zwiedzenie miasta w tym galerii sztuki nowoczesnej, w której prezentowane są prace Andy’ego Warhola” – mówi marszałek Władysław Ortyl, który zachęca mieszkańców Podkarpacia do wakacyjnej podróży.
Reklama
 Bilet w jedną stronę kosztuje u konduktora 16 zł plus równowartość jednego euro. Połączenia kolejowe na Słowację zaplanowano na sezon wakacyjny, ostatni pociąg wyjedzie z Rzeszowa 1 września.

Dodatkowo w sobotę realizowane są kursy kolejowe z Medzilaborec do Sanoka. To połączenie uruchomione z myślą o Słowakach, którzy chcą zwiedzić Sanok. Pociąg wyjeżdża o 10:31 i w Sanoku zatrzymuje się o 12:13. Powrót z Sanoka jest o godz. 15.54.

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pięć osób w rękach rzeszowskiej Policji. Wprowadzali do obrotu papierosy bez akcyzy

RZESZÓW. Przestępcy wprowadzili do obrotu łącznie 4.681.000 sztuk nielegalnych papierosów.

Rzeszów

Jak Asseco Resovia Rzeszów zakończy rok?

RZESZÓW. Rzeszowianie plasują się na 9. miejscu.

Rzeszów

Ikonki informujące o biletomatach w autobusie powrócą. Będą też inne zmiany?

RZESZÓW. Do świąt Bożego Narodzenia mają powrócić na tablice elektroniczne oznaczenia o biletomatach w autobusie.

Rzeszów

Godziny otwarcia galerii handlowych oraz sklepów w okresie świątecznym i sylwestrowym w Rzeszowie

RZESZÓW. W przypadku godzin otwarcia galerii, należy wziąć pod uwagę, że kina działają według repertuaru.

Rzeszów

Szpital z Rzeszowa w „złotej setce” placówek w Polsce

RZESZÓW. Drugie miejsce w skali kraju, złote wśród szpitali na Podkarpaciu dla rzeszowskiego szpitala Pro-Familia.

Rzeszów

Harmonogram kursów komunikacji miejskiej w okresie świątecznym

RZESZÓW. Znamy harmonogram kursowania autobusów komunikacji miejskiej w okresie od 23 grudnia br. do 6 stycznia 2020 roku.

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na jednej z ulic Rzeszowa

RZESZÓW. Zatrzymani na ul. Fircowskiego pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. 

Rzeszów

Ruszyła mobilna wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Na początek 30 pojazdów [FOTO]

RZESZÓW. System opiera się na aplikacji „4mobility carsharing”

Reklama