Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

Ciąg dalszy pożegnań w Asseco Resovii Rzeszów. Tym razem przyszedł czas na trenera Gheorghe Cretu

Dodano: 07.05.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. W sztabie szkoleniowym Asseco Resovii następują zmiany. Z zespołem żegnają się Gianni Cretu, Alar Rikberg i Sebastiano Chittolini.

Już od jakiegoś czasu wiemy, że tacy zawodnicy jak Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub i David Smith nie będą w przyszłym sezonie reprezentować rzeszowskiego klubu.

Po nieudanym sezonie zarząd klubu rezygnuje również z kilku osób w sztabie szkoleniowym, w tym z głównego trenera Gheorghe Cretu. Poza klubem znaleźli się również  Alar Rikberg i Sebastiano Chittolini.

„Chciałbym podziękować Gianniemu i Alarowi za podjęcie wyzwania i dołączenie do drużyny w trudnym momencie. Obydwaj szybko stali się ważnymi częściami zespołu, a ich doświadczenie, zaangażowanie i charakter sprawiły, że drużyna systematycznie poprawiała swoje rezultaty. Bardzo dziękuje również Sebastiano, który przez dwa ostatnie sezony był dobrym duchem naszego zespołu” - powiedział Prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak.

50-letni szkoleniowiec do zespołu Asseco Resovii dołączył w październiku 2018 roku. Na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Andrzeja Kowala. Razem z Gheorghe Cretu do naszego klubu przyszedł Alar Rikberg, który objął stanowisko drugiego trenera Asseco Resovii. W trakcie tych kilku miesięcy rumuński trener poprawił lokatę naszej drużyny w ligowej tabeli, by ostatecznie sezon PlusLigi zakończyć na 7. miejscu.
Reklama
Sebastiano Chittolini do naszego zespołu dołączył przed sezonem 2017/18, i przez dwa ostatnie lata odpowiadał za przygotowanie fizyczne naszej drużyny. Kitto szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców, dzięki swoim żywiołowym reakcjom i głośnemu dopingowi podczas meczów.

„Wiecznie uśmiechnięty Włoch niejednokrotnie swoją charyzmą dawał naszym zawodnikom dodatkową energię w trakcie meczów. Gianni, Alar Kitto w imieniu swoim, pracowników klubu i kibiców jeszcze ogromne podziękowania za to, że reprezentowaliście barwy Asseco Resovii. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej kariery – dodał Krzysztof Ignaczak.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

41-latek przyłapany na „sharingu” płatnych platform cyfrowych

RZESZÓW. Zabezpieczono 10 dekoderów, 4 laptopy, jednostkę centralną wraz ze stacją czytników kart, karty chipowe oraz sporą ilość gotówki.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów bez szans na grę w fazie play-off

RZESZÓW. MVP spotkania otrzymał Kert Toobal.

Rzeszów

Ekrany dźwiękochłonne na ul. Lwowskiej zostaną zastąpione zielenią?

RZESZÓW. Jeden z radnych miasta Rzeszowa apeluje o nasadzenia zieleni wzdłuż ul. Lwowskiej zamiast ekranów dźwiękochłonnych.

Rzeszów

65-latkę z Rzeszowa napadło dwóch mężczyzn. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa

RZESZÓW. 65-latka natknęła się na mężczyzn na klatce schodowej zamieszkiwanego przez nią bloku.

Rzeszów

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. 13 tras z Rzeszowa, najdłuższa ma 102 km

RZESZÓW. Ochotnicy na „cichą” przeprawę wyruszą już 12 kwietnia.

Rzeszów

Na trzech rzeszowskich uczelniach odbędą się darmowe warsztaty programowania

RZESZÓW. Cykl wykładów obejmuje kursy z SharDev, JavaDev oraz FrontDev Advenced.

Rzeszów

W dwóch rzeszowskich galeriach urzędnicy pomogą rozliczyć PIT w usłudze Twój e-PIT

RZESZÓW. Akcja odbędzie się w 16 marca w 75. centrach handlowych w Polsce, w godzinach od 12 do 20.

Reklama