Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

Dodano:

fot. CM Medyk
fot. CM Medyk
RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

W środę, w budynku Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Podkarpackiej 1, oficjalnie otwarto przychodnię CM Medyk dla uchodźców z Ukrainy.

Placówka dostępna jest zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Pacjentów przyjmuje personel medyczny z Ukrainy. Do dyspozycji pacjentów są lekarze rodzinni, internista, laryngolog, okulista, pediatra, alergolog, pulmonolog, specjalista chorób zakaźnych, psychiatra, dermatolog. Ponadto pacjenci będą mogli wykonać EKG, USG, a w punktach pobrań i szczepień oddać materiał do badań oraz się zaszczepić. Wszystkie usługi oferowane są w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

W nowej przychodni będą również kształcili się studenci medycyny z Ukrainy, którzy musieli przerwać edukację w swoim kraju z powodu wojny. Młodzi lekarze będą mogli odbywać tam staże pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Od 12 marca CM Medyk realizuje bezpłatny kurs lekcji języka polskiego dla kadry medycznej z Ukrainy. Obecnie grupa kursantów liczy 35 osób.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało mężczyzny. Dzień wcześniej rodzina zgłosiła jego zaginięcie

RZESZÓW. Funkcjonariusze ustalili, że to 44-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Rzeszów

Budowa kładki rowerowej na moście Narutowicza. Czeka nas powtórka z rozrywki?

RZESZÓW. Znamy oferty wykonawców zainteresowanych budową kładki rowerowej na moście Narutowicza.

Rzeszów

Kierowca jadąc przez Boguchwałę zasłabł za kierownicą

BOGUCHWAŁA. Do zdarzenia doszło dzisiaj, kilka minut przed godziną 06.00.

Rzeszów

Ruszył przetarg na odbiór śmieci w 2020 i 2021 roku

RZESZÓW. Oferty wykonawców poznamy najwcześniej po 27 sierpnia br.

Rzeszów

Areszt za usiłowanie zabójstwa ojca. Do zdarzenia doszło podczas awantury

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w sobotę po południu.

Rzeszów

Tymczasowe zmiany w obsłudze klientów w placówkach ZUS i COT

RZESZÓW. Prace rozpoczną się od 2 sierpnia od godziny 14.00.

Rzeszów

Remont stacji Rzeszów Główny. Rozpoczęto przygotowania do budowy przejścia z windami

RZESZÓW. Na stacji Rzeszów Główny przejście pod torami zastąpi kładkę. Będą także windy na perony.

Reklama