Rzeszów - Niedziela, 17.05.2026
Reklama

Cmentarze zamknięte na 3 dni. Linie specjalne MPK odwołane

Dodano: 30.10.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy na trzy dni. ZTM w Rzeszowie odwołał kursy linii specjalnych.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że 31 października, 1 i 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Wyjątek stanowią pogrzeby, które będą mogły się odbywać w tym czasie. - Zamknięcie cmentarzy to nieodzowne działanie, by w okresie Wszystkich Świętych nie narażać dużej grupy osób na zarażenie się koronawirusem w drodze i na cmentarzu – czytamy na stronie gov.pl

W związku z decyzją rządu, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o odwołaniu kursów linii specjalnych. Autobusy komunikacji miejskiej w dniu 31 października będą kursowały wg sobotniego rozkładu jazdy, a w dniu 1 listopada wg niedzielnego rozkładu jazdy. Nie będą również wykonywane dodatkowe kursy na liniach 15, 39, 59.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowska policja poszukuje świadków potrącenia pieszej na ul. Strażackiej

RZESZÓW. Policjanci z Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują osób, które mogą mieć wiedzę na temat potrącenia 42-letniej kobiety na ulicy Strażackiej w Rzeszowie.

SOBOTA DLA RODZICA

Rzeszowskie żłobki będą działać także w soboty

RZESZÓW. Nowość w rzeszowskich żłobkach - ”Sobota dla rodzica”. Zgodnie z wtorkową decyzją miejskich radnych, rzeszowskie żłobki będą czynne w wybrane soboty. Usługa będzie dodatkowo płatna.

Rzeszów

Rondo w rejonie dworca PKS otrzymało nazwę

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa podjęto decyzję o nadaniu nazwy „Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920” skrzyżowaniu w rejonie dworca PKS.

Rzeszów

Testy nowych autobusów miejskich w Rzeszowie. Jeden z nich to 18-metrowy przegubowiec MAN

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie zapowiedziało testy nowych autobusów. W najbliższych tygodniach na ulice miasta wyjadą: elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Rzeszów

W Rzeszowie trwają jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad 8 tys. roślin

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie rozpoczął jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad osiem tysięcy roślin - drzew, krzewów, bylin i traw. Ozdobią parki, skwery, zieleńce oraz pasy zieleni przy drogach.

Rzeszów

Jesienna zbiórka odpadów niebezpiecznych i odzieży w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. 6 października rusza obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz tekstyliów i odzieży w Rzeszowie. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego miasta. Akcja potrwa do 10 października 2025 r.

Rzeszów

Uruchomiono pierwszy w Rzeszowie urzędomat. Dowód rejestracyjny odbierzesz o dowolnej porze

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia może się pochwalić pierwszym urzędomatem. Maszyna stanęła przy rzeszowskim Urzędzie Miasta przy ul. Okrzei. Umożliwia odbiór dowodów rejestracyjnych o dowolnej porze przez 24 godziny na dobę, 7 dni w...

Rzeszów

Od 1 października zmiany w rozkładach jazdy pięciu linii MPK

RZESZÓW. Zgodnie z informacją przekazaną przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 października 2025 roku zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr.: 18, 19, 24, 41, 26.

Reklama