Rzeszów - Piątek, 11.07.2025
Reklama

Co dalej z basenami solankowymi? Miasto nie porzuca inwestycji

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto poszukuje alternatywnej przestrzeni do stworzenia basenów solankowych. Lokalizacja w pobliżu parku na ul. Rycerskiej, przez wzgląd na roszczenia rodziny Jędrzejowiczów, nie pozwala na rozpoczęcie inwestycji.

Pierwotnie baseny solankowe miały powstać przy Szpitalu Miejskim na ul. Rycerskiej. Co więcej, miasto nawet rozpoczęło prace związane z rewitalizacją zlokalizowanego tam parku, jednak - jak się okazało - o zwrot majątku jeszcze 2002 roku wystąpiła rodzina Jędrzejowiczów.

Sprawa wciąż pozostaje nierozstrzygnięta, a osoba składająca wniosek zmarła. Od tego momentu nikt ponownie z podobnym wnioskiem do Urzędu Wojewódzkiego się nie zjawił, toteż możemy uznać, że sprawa jest niejako „zamrożona”.

„W tamtym wniosku nie zostało to określone. Roszczenia były ogólne i Urząd Wojewódzki nie wie dokładnie jakich działek dotyczą” – informowała jeszcze w marcu Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

W owym czasie w Ratuszu również nie mieli informacji, jakich działek dokładnie roszczenia dotyczą: „Nie wiemy jakiego terenu te roszczenia dotyczą. Poszło pismo w tej sprawie do Ministerstwa Skarbu Państwa” – wyjaśniał Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.:
Owa stagnacja o ile w Urzędzie Wojewódzkim problemu nie sprawia, o tyle w Ratuszu nastroje są zgoła odmienne. Zawieszenie tego tematu skutkuje tym, że nie wiadomo czy tereny, o które ubiega się rodzina Jędrzejowiczów, obejmują przestrzeń, gdzie władze miasta planują stworzyć baseny solankowe, toteż aby sprawy nie komplikować zdecydowano o porzuceniu tej lokalizacji i znalezieniu innej, nadającej się do podjęcia inwestycji.
Reklama

„Wokół szpitala nie, więc trzeba będzie szukać gdzie ewentualnie jeszcze moglibyśmy doprowadzić rury” – informuje Maciej Chłodnicki. Warto dodać, że póki lokalizacja jest jedna wielką niewiadomą, to kwestia terminów realizacji również pozostaje niejasna. Co więcej, choć szczegółowej rozpiski działek nikt nie zna, to zdaniem rzecznika prezydenta roszczenia na pewno obejmują tereny przy szpitalu, gdzie pierwotnie planowane były prace.

Przypomnijmy, że majątek został odebrany rodzinie w związku z dekretem Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z roku 1944 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W środę święto policji na Placu Farnym. Będą atrakcje dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik policyjny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Reklama