Rzeszów - Środa, 09.07.2025
Reklama

Co dalej z basenami solankowymi? Miasto nie porzuca inwestycji

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto poszukuje alternatywnej przestrzeni do stworzenia basenów solankowych. Lokalizacja w pobliżu parku na ul. Rycerskiej, przez wzgląd na roszczenia rodziny Jędrzejowiczów, nie pozwala na rozpoczęcie inwestycji.

Pierwotnie baseny solankowe miały powstać przy Szpitalu Miejskim na ul. Rycerskiej. Co więcej, miasto nawet rozpoczęło prace związane z rewitalizacją zlokalizowanego tam parku, jednak - jak się okazało - o zwrot majątku jeszcze 2002 roku wystąpiła rodzina Jędrzejowiczów.

Sprawa wciąż pozostaje nierozstrzygnięta, a osoba składająca wniosek zmarła. Od tego momentu nikt ponownie z podobnym wnioskiem do Urzędu Wojewódzkiego się nie zjawił, toteż możemy uznać, że sprawa jest niejako „zamrożona”.

„W tamtym wniosku nie zostało to określone. Roszczenia były ogólne i Urząd Wojewódzki nie wie dokładnie jakich działek dotyczą” – informowała jeszcze w marcu Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

W owym czasie w Ratuszu również nie mieli informacji, jakich działek dokładnie roszczenia dotyczą: „Nie wiemy jakiego terenu te roszczenia dotyczą. Poszło pismo w tej sprawie do Ministerstwa Skarbu Państwa” – wyjaśniał Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.:
Owa stagnacja o ile w Urzędzie Wojewódzkim problemu nie sprawia, o tyle w Ratuszu nastroje są zgoła odmienne. Zawieszenie tego tematu skutkuje tym, że nie wiadomo czy tereny, o które ubiega się rodzina Jędrzejowiczów, obejmują przestrzeń, gdzie władze miasta planują stworzyć baseny solankowe, toteż aby sprawy nie komplikować zdecydowano o porzuceniu tej lokalizacji i znalezieniu innej, nadającej się do podjęcia inwestycji.
Reklama

„Wokół szpitala nie, więc trzeba będzie szukać gdzie ewentualnie jeszcze moglibyśmy doprowadzić rury” – informuje Maciej Chłodnicki. Warto dodać, że póki lokalizacja jest jedna wielką niewiadomą, to kwestia terminów realizacji również pozostaje niejasna. Co więcej, choć szczegółowej rozpiski działek nikt nie zna, to zdaniem rzecznika prezydenta roszczenia na pewno obejmują tereny przy szpitalu, gdzie pierwotnie planowane były prace.

Przypomnijmy, że majątek został odebrany rodzinie w związku z dekretem Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z roku 1944 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Władze Rzeszowa prowadzą rozmowy dyplomatyczne w sprawie Ukrainy

​RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek prowadzi rozmowy z dyplomatami z całego świata, którzy przyjeżdżają do Rzeszowa, aby dowiedzieć się więcej o sytuacji uchodźców i wspierać Ukrainę w walce z agresją rosyjską.

Rzeszów

Zbiórka darów dla Ukrainy. Aktualna lista potrzeb [3.03.2022]

RZESZÓW. Leki, materiały opatrunkowe oraz żywność – to aktualnie najbardziej potrzebne dary dla Ukraińców, zbierane w punktach RDK na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Fundacja Felineus z pomocą dla zwierząt z Ukrainy

RZESZÓW. Rzeszowska Fundacja Felineus włączyła się w akcję pomocy zwierzętom z Ukrainy. Trwa zbiórka pieniędzy oraz artykułów dla psów i kotów.

Rzeszów

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

RZESZÓW. 54-letni kierowca z Rzeszowa uciekał przed policjantami ulicami miasta. Kiedy w końcu udało się go zatrzymać, okazało się że był pijany. Miał ponad 2 promile.

Rzeszów

Prezentacja nowego motocykla Game Over Cycles w restauracji Lord Jack

RZESZÓW. Przez cały weekend w restauracji Lord Jack na rzeszowskim Rynku, będzie można podziwiać nowy motocykl firmy Game Over Cycles.

Rzeszów

Komunikat Urzędu Miasta! Transport dla uchodźców z Ukrainy do Wieliczki. Mogą zgłaszać się matki z dziećmi

RZESZÓW. Dzisiaj (2.03) o godzinie 12:00 spod dworca kolejowego Rzeszów Główny, w ramach relokacji rządowej, wyjadą dwa autobusy, które zabiorą oczekujących uchodźców z Ukrainy do Wieliczki.

Rzeszów

W samo południe w Rzeszowie zabrzmi hymn Ukrainy

RZESZÓW. W środę, 2 marca o godz. 12:00 z głośników umieszczonych na ratuszu rozlegnie się hymn Ukrainy.

Rzeszów

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę.

Reklama