Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Co dalej z przyszłym deptakiem przy ul. Mickiewicza? Remont ul. Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz już od dłuższego czasu głośno mówi o przedłużeniu rzeszowskiego deptaka na ul. Mickiewicza, z której miałby być wyłączony ruch samochodowy i na której miałaby być wymieniona nawierzchnia. Sprawę komplikuje konserwator zabytków, co z kolei do przebudowy przybliża ul. Grunwaldzką.

Na przedłużenie rzeszowskiego deptaka o ul. Mickiewicza Ratusz zdecydował się w ubiegłym roku, a jedną z inwestycji, która notabene na tej decyzji ucierpiała jest ul. Grunwaldzka, której remont miał pierwotnie nastąpić dopiero po przebudowaniu ul. Mickiewicza. Pierwszeństwo w przebudowie może jednak ulec zmianie.

Pomysł o ile wydaje się ciekawy i trafiony, jest niejako przetrzymywany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Chodzi o kostkę, którą aktualnie mieszkańcy Rzeszowa spacerują po ulicy. Miasto chce ją wymienić, aby całość dostosować do ogólnej charakterystyki deptaka, jak w przypadku ul. Kościuszki i ul. 3 Maja, jednak na zmianę nawierzchni konserwator zgody nie wyraża.
Reklama
W lutym Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg tłumaczył: „Konserwator jest zdania, że obecna nawierzchnia powinna zostać. MZD uważa, że uległa już zniszczeniu mechanicznemu i kostka nie odpowiada wymogom bezpieczeństwa”.

Aktualnie temat przebudowy ulicy jest wciąż omawiany, co niejako potwierdza wypowiedz zastępcy prezydenta Rzeszowa, Marka Ustrobińskiego: „Konserwator uważa, że powinniśmy zostawić zabytkową nawierzchnie, tzw. kocie łby, także rozmawiamy, dyskutujemy. Mamy taką wizję, żeby centrum miasta wyglądało tak jak ulica Kościuszki i ul. 3 Maja”.

Dodatkowo w rozmowie dowiadujemy się, że jeszcze w tym roku ratusz planuje rozpocząć przebudowę ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Matejki, jednak jak stwierdza Marek Ustrobiński: „Mamy gotowy projekt na przebudowę całej ulicy Grunwaldzkiej”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Rzeszów

Wielkie wydarzenie żużlowe w Rzeszowie: Polska vs Reszta Świata. Rusza sprzedaż biletów

RZESZÓW. 7 czerwca 2025 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, żużlowa reprezentacja Polski stanie do walki z resztą świata. Dziś o godz. 16:00 rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Rzeszów

Wiemy, kto dostarczy autobusy wodorowe dla Rzeszowa

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na dostawę 20 autobusów wodorowych, które zasilą tabor rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Wartość tych nowoczesnych pojazdów wynosi blisko 82,5 mln zł. Większość tej kwoty to dofinansowanie z KPO.

Rzeszów

Naukowcy z UR stworzyli innowacyjne żelki prozdrowotne

RZESZÓW. Naukowcy z Wydziału Technologiczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego uzyskali patent na innowacyjny produkt w postaci żelek o właściwościach prozdrowotnych.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Maroka

RZESZÓW/JASIONKA. W piątek spod rzeszowskiego lotniska, z kompletem pasażerów, wystartował pierwszy samolot do popularnego kurortu w południowym Maroku, Agadiru.

Rzeszów

Rzeszów z coraz większą ofertą nowych mieszkań. Które inwestycje najbardziej zainteresowały kupujących?

RZESZÓW. Mimo rosnących cen mieszkań w Rzeszowie i wyzwań związanych z kredytami, dziś to kupujący jest na wygranej pozycji – oferta nowych lokali dostępnych w sprzedaży w ciągu ostatniego roku wzrosła o...

Rzeszów

10 maja rusza sezon fontanny multimedialnej. Znamy harmonogram pokazów specjalnych

RZESZÓW. 10 maja 2025 r. odbędzie się inauguracja nowego sezonu rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Zaprezentowany zostanie wtedy najnowszy pokaz, przygotowany w ubiegłym roku z okazji 670-lecia Rzeszowa.

Reklama