Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Czeka nas modernizacja Stadionu Miejskiego

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto przygotowało przetarg dotyczący modernizacji Stadionu Miejskiego. Wszystkie prace związane będą z dostosowaniem obiektu do wymogów II ligi piłki nożnej.

W pierwszym etapie otwarto przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej inwestycji. Przyszłe modernizacje wiążą się ze zmianą oświetlenia dla płyty głównej toru żużlowego, ogrzewaniem płyty głównej oraz wymianą murawy.

Nowe oświetlenie ma być zamontowane od strony istniejącej trybuny głównej (wschodniej) do konstrukcji zadaszenia oraz jeśli to konieczne na nowych masztach oświetleniowych, a także od strony zachodniej na co najmniej 2 nowych masztach oświetleniowych.

Ewentualne nowe maszty oświetleniowe muszą być zaprojektowane o odpowiedniej wysokości i zlokalizowane zgodnie z wytycznymi UEFA i FIFA. Oprócz oświetlenia płyty głównej boiska należy zaprojektować oświetlenie toru żużlowego i parku maszyn w oparciu o normy wyznaczone przez Polski Związek Motorowy.
Reklama
Po wykonanych pracach od strony Al. Powstańców Warszawy znajdzie się również dodatkowy punkt kasowy. Projekt ma być konsultowany z Departamentem Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz uzyskać akceptacje PZM-u

Wykonawcy, którzy do 12 listopada zgłoszą oferty, będą mieli czas na wykonanie dokumentacji projektowej do 28 lutego 2020 roku. Przypominamy również, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rzeszowa zawarto informacje o realizacji projektu pt. „przebudowa stadionu miejskiego w Rzeszowie – etap II”, który ma kosztować miasto 100 mln zł (okres realizacji od 2024 do 2028 roku). Projekt wiąże się m.in. z wykonaniem robót budowlanych związanych z budową trybun wokół stadionu wraz z infrastrukturą zewnętrzną.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży na terenie Rzeszowa [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W dniach 17 – 21 marca 2025 r. w Rzeszowie będzie prowadzona obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach.

Rzeszów

W Błażowej Dolnej znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

RZESZÓW. Podczas prac polowych prowadzonych na terenie miejscowości Błażowa Dolna w powiecie rzeszowskim, natrafiono na niewybuchy. Do czasu przyjazdu wojskowych saperów, miejsce ich znalezienia pilnują policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. 6 kwietnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się największy na Podkarpaciu Jarmark Wielkanocny. Na mieszkańców czeka sporo atrakcji, w tym m.in. kiermasz rękodzieła, występy artystyczne, pokaz kulinarny i prezentacja tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto bezpłatną szkołę rodzenia [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie powstała jedyna w Rzeszowie bezpłatna szkoła rodzenia. Można zapisywać się już na zajęcia.

Rzeszów

Zakończył jazdę na słupie. 44-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany

RZESZÓW. Blisko 2 promile wydmuchał 44-letni mieszkaniec Rzeszowa, który osobowym mercedesem wjechał w słup z kamerą monitoringu. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Postęp prac na budowie nowego żłobka w Rzeszowie. Budynek już zadaszony [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace przy budowie nowego żłobka przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstaje w sąsiedztwie szkoły i strefy wypoczynku Arkadia. Zakończyła się już budowa dachu, zamontowano okna i drzwi.

Rzeszów

Tak ostatecznie ma wyglądać nowoczesny biurowiec przy al. Cieplińskiego w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Pracownia MWM Architekci opublikowała ostateczne wizualizacje nowoczesnego budynku Corner Point, który wybudowany zostanie przy al. Cieplińskiego.

Rzeszów

Trwa rozbudowa ul. Granicznej w Rzeszowie. Od 10 marca zamknięty fragment drogi

RZESZÓW. Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, od poniedziałku 10 marca nieprzejezdny będzie fragment ul. Granicznej od ul. Cichej w kierunku al. Powstańców Warszawy.

Reklama