Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Czernihów kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa

Dodano: 21.06.2022 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Czernihów został 16 miastem partnerskim Rzeszowa, piątym w Ukrainie. W poniedziałek podpisano umowę partnerską.

- W imieniu mieszkańców Czernihowa dziękuje Wam za olbrzymie wsparcie jakie od Was otrzymaliśmy. To wsparcie czyni nas silniejszymi. Czernihów nie poddał się okupantowi. Armia rosyjska zemściła się, niszczą prawie całe nasze miasto. Teraz naszym głównym celem jest odbudowa miasta. Liczymy bardzo na pomoc z Państwa strony – powiedział Władysław Atroszenko podczas poniedziałkowej uroczystości. Mer Czernihowa uczestniczył online w sesji Rady Miasta Rzeszowa.

Po podpisaniu umowy partnerskiej (w Rzeszowie podpisywał ją Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, w Czernihowie zrobił to Władysław Atroszenko) w podcieniach ratusza odsłonięto tablicę z herbem Czernihowa.

- To symboliczna umowa, bo podpisana pomiędzy Miastem – Bohaterem a Miastem – Ratownikiem. To nas zobowiązuje do ścisłej współpracy. Jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem Waszego bohaterstwa. Zdajemy sobie sprawę, że walczycie też o naszą wolność. Deklarujemy, że możecie liczyć na naszą pomoc – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Czernihów jest 16 miastem partnerskim Rzeszowa. Wśród nich jest pięć miast z Ukrainy.  


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Montaż nowych parkomatów w sierpniu

RZESZÓW. Już w sierpniu rozpocznie się montaż parkometrów na osiedlach, które zostały dodane do Strefy Płatnego Parkowania.

Rzeszów

Komisja ds. wycinki drzew w Rzeszowie?

RZESZÓW. O powołaniu nowej komisji mówił prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, w trakcie ostatniej sesji Rady Miasta. Pomysł znalazł zwolenników.

Rzeszów

Główny budynek UR zmieni oblicze

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie przebudowy budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego. Władze uczelni zapowiadają dobudowę kolejnej kondygnacji, przebudowę auli oraz nową salę senatu

Rzeszów

Wraca funkcja "ciepłego guzika" w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu.

Rzeszów

Ruchome schody i windy na stacji Rzeszów Główny jeszcze w wakacje

RZESZÓW. Postępują prace przy modernizacji dworca kolejowego w Rzeszowie.

Rzeszów

Ścieżka pieszo-rowerowa w parku na os. Kmity będzie oświetlona

RZESZÓW. Zanim ratusz przystąpi do stworzenia tzw. „strefy aktywnego wypoczynku” w parku na os. Kmity, zajmie się budową oświetlenia.

Rzeszów

Kolejne kontrole policyjne w autobusach MPK. Ujawniono 20 osób bez maseczek

RZESZÓW. Policjanci ponownie sprawdzali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów MPK. Skontrolowano niemal 840 pasażerów. 20 osób zostało pouczonych.

Rzeszów

Nowe szczegóły dotyczące wypadku na budowie przy ul. Bałtyckiej

RZESZÓW.  Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie dot. wypadku na terenie budowy, do którego doszło w dniu 3 lipca 2020 r. w Rzeszowie przy ul. Bałtyckiej.

Reklama