RZESZÓW. Czernihów został 16 miastem partnerskim Rzeszowa, piątym w Ukrainie. W poniedziałek podpisano umowę partnerską.
- W imieniu mieszkańców Czernihowa dziękuje Wam za olbrzymie wsparcie jakie od Was otrzymaliśmy. To wsparcie czyni nas silniejszymi. Czernihów nie poddał się okupantowi. Armia rosyjska zemściła się, niszczą prawie całe nasze miasto. Teraz naszym głównym celem jest odbudowa miasta. Liczymy bardzo na pomoc z Państwa strony – powiedział Władysław Atroszenko podczas poniedziałkowej uroczystości. Mer Czernihowa uczestniczył online w sesji Rady Miasta Rzeszowa.
Po podpisaniu umowy partnerskiej (w Rzeszowie podpisywał ją Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, w Czernihowie zrobił to Władysław Atroszenko) w podcieniach ratusza odsłonięto tablicę z herbem Czernihowa.
- To symboliczna umowa, bo podpisana pomiędzy Miastem – Bohaterem a Miastem – Ratownikiem. To nas zobowiązuje do ścisłej współpracy. Jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem Waszego bohaterstwa. Zdajemy sobie sprawę, że walczycie też o naszą wolność. Deklarujemy, że możecie liczyć na naszą pomoc – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Czernihów jest 16 miastem partnerskim Rzeszowa. Wśród nich jest pięć miast z Ukrainy.
Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.
RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.
RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska podejmują działania profilaktyczne, w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się koronawirusa.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz