Rzeszów - Wtorek, 24.03.2026
Reklama

Czy zmienią się godziny bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla osób bezrobotnych?

Dodano: 13.02.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radny Mateusz Szpyrka z Prawa i Sprawiedliwości zwraca się do ratusza z wnioskiem o zmianę godzin darmowych przejazdów komunikacją miejską w Rzeszowie.

Zdaniem radnego osoby bezrobotne, które podejmują staż często nie są w stanie „załapać się” na darmową komunikację, ponieważ rozpoczynają staż o 7.30, a przecież musza jeszcze dojechać w wyznaczone miejsce, więc muszą wyjeżdżać przez 7.00, aby się nie spóźnić.

„Dochodzi do sytuacji, w których osoba bezrobotna wsiadająca do autobusu np. o godz. 6.52, gdyż tylko o tej godzinie ma możliwość dojechać punktualnie do pracy, karana jest mandatem” – czytamy w interpelacji Mateusza Szpyrki.

Przypomnijmy, że obecnie osoby bezrobotne, tj. zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie, mogą korzystać darmowo z komunikacji miejskiej od godz. 07.00 do godz. 17.00. Radny Szpyrka chciałby okres obowiązywania darmowych przejazdów rozpocząć godzinę wcześniej.
Reklama
"Uwzględniając potrzeby osób bezrobotnych Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotuje zmianę w uchwale wprowadzając nowe godziny korzystania z przejazdów bezpłatnych, z godzin od 7:00 do 17:00 na godzinę od 6:00 do 17:00. Bezpłatne przejazdy mogą być realizowane wyłącznie w dni robocze od poniedziałku do piątku" - informuje, w odpowiedzi na interpelację radnego, Stanisław Sienko - zastępca prezydenta Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od poniedziałku wraca część zawieszonych kursów MPK

RZESZÓW. Z kolei na liniach 0A i 19 blisko 30 kursów nadal nie będzie realizowanych, aż do końca przyszłego tygodnia. 

Rzeszów

1000 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału Deloitte zasadzili ul. Krogulskiego 1000 drzew. W ten sposób firma upamiętniła zatrudnienie tysięcznego pracownika.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla osób z niepełnosprawnością

RZESZÓW. Będzie to pierwsza tego typu placówka w naszym mieście.

Rzeszów

Znamy nominowanych do konkursu Podcast Roku 2022

RZESZÓW. Gala finałowa odbędzie się 20 listopada w hotelu Hilton w Rzeszowie.

Rzeszów

Pijany kierowca osobówki zderzył się z autobusem MPK

RZESZÓW. Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Langiewicza i Witosa doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i autobusu komunikacji miejskiej. Sprawca zdarzenia - kierowca osobówki - miał ponad 3,4 promile alkoholu.

Rzeszów

Ruszyła zbiórka pieniędzy na miejski fortepian

RZESZÓW. Trwa akcja pod hasłem „Fortepian Dla Rzeszowa”. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na zakup fortepianu zewnętrznego, który pozostałby na stałe na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

"Różowa sobota" w szpitalu przy ul. Szopena. Bezpłatne badania i konsultacje

RZESZÓW. Akcja dbędzie się 29 października w Przychodni Onkologicznej i w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Rzeszów

Wyburzono starą halę sportową przy I LO. Powstaje już nowa

RZESZÓW. Gotowy jest już wykop pod nową płytę fundamentową, aktualnie trwa izolacja gruntu. Na plac budowy dotarły właśnie pręty zbrojeniowe i zaczął się ich montaż

Reklama