Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Czytelnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie do tej pory udostępniała zbiory jedynie na miejscu. Od wtorku, ponad 78 tysięcy książek można wypożyczyć „na zewnątrz”. Czytelnicy mogą wybierać spośród literatury naukowej, popularnonaukowej i literatury pięknej.

Zarejestrowani czytelnicy WiMBP mogą wypożyczyć maksymalnie 5 książek, na okres 7 dni z możliwością przedłużenia. Książki dostępne „na zewnątrz” zostały oznaczone w katalogu online formułą „Czytelnia Głowna – wypożyczalnia (Sokoła 13) – są egzemplarze dostępne do wypożyczenia”.
Reklama
WiMBP w Rzeszowie zachęca do wcześniejszej rezerwacji online wybranych tytułów za pośrednictwem katalogu elektronicznego, po zalogowaniu na indywidualne konto czytelnicze. Rezerwacji można dokonać również telefonicznie, pod numerem: (17) 86 69 429.

Informacje na temat nowej usługi można zdobyć pod numerami telefonów:(17) 86 69 429; (17) 86 69 419 oraz kontaktując się drogą mailową: czytelnia@wimbp.rzeszow.pl; infbib@wimbp.rzeszow.pl;
Czytelnia Główna i Informatorium czynne są w poniedziałki w godz. 10:00 – 15:00; od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 18:00 oraz w sobotę w godz. 10:00 – 14:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

15-piętrowy biurowiec przy ul. Geodetów przechodzi metamorfozę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja 15-piętrowego wieżowca przy ul. Geodetów 1, niegdyś najwyższego budynku w Rzeszowie. Prace wykonuje firma Erbud International.

Rzeszów

Ciąg dalszy kampanii promującej komunikację miejską. Tym razem z podobizną Matyldy Kowal

RZESZÓW. Matylda Kowal jest drugą po Krystianie Herbie ambasadorką kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską. Reklamy z podobizną biegaczki pojawiły się na jednym z przystanków oraz na autobusie MPK.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych, odzieży oraz tekstyliów w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. 7 kwietnia 2025 r. rusza obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz tekstyliów i odzieży na terenie Rzeszowa. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego miasta. Akcja potrwa do 14 kwietnia...

Rzeszów

18. PKO Półmaraton Rzeszowski. Trasa, utrudnienia, objazdy MPK

RZESZÓW. Półmaraton Rzeszowski osiągnął pełnoletność. W najbliższą niedzielę już po raz 18. biegacze opanują ulice Rzeszowa. W imprezie wystartuje prawie 2000 osób ze stolicy Podkarpacia, z innych polskich miast, jak również z...

Rzeszów

Rzeszowska Majówka 2025 – 4 dni pełne wydarzeń plenerowych, muzyki i spotkań

RZESZÓW. Sporo atrakcji przygotowano dla mieszkańców i przyjezdnych na długi weekend majowy. W dniach 1 - 4 maja miasto zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń pełną tradycji, kultury i dobrej zabawy.

Rzeszów

Ruszyły prace przy tworzeniu nowego ogrodu kieszonkowego w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Jeszcze tego lata, betonowa przestrzeń w rejonie budynku Estrady Rzeszowskiej zmieni się w zielony ogród, który ma stać się miejscem spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady. Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu w rejonie mostu Załęskiego

RZESZÓW. Od 7 kwietnia 2025 r. na skrzyżowaniu ulic Siemieńskiego i gen. S. Maczka nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia będą obowiązywać do końca maja br.

Rzeszów

Rośnie 17-piętrowy wieżowiec przy rondzie Pobitno [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu Pobitno trwa budowa 17-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Inwestorem jest firma Vispro. Mamy nowe zdjęcia z budowy.

Reklama