Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Dachowanie renault clio w Kamieniu. Kierowca uciekał przed policją

Dodano: 02.09.2024 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna kierujący samochodem marki renault clio, w trakcie ucieczki przed policjantami, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 40-latek trafił do szpitala. Z popełnione wykroczenia, uzbierał łącznie 239 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło wczoraj. Policjanci pełniący patrol na drogach powiatu rzeszowskiego, zmierzyli prędkości renault clio, który w Trzebownisku, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał o wiele szybciej. W Nowej Wsi, gdzie również obowiązuje „50”, kierujący clio jechał z prędkością ponad 90 km/h.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. Mężczyzna nie reagował jednak na żadne sygnały wysyłane przez policjantów i zaczął uciekać. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, podczas pościgu kierujący renault „uniemożliwiał mundurowym wyprzedzenie go poprzez blokowanie lewego pasa ruchu”. Mężczyzna jechał drogą ekspresową S19 w kierunku Sokołowa Małopolskiego.

W Nienadówce, policyjny radiowóz zrównał się z renaultem. Pomimo sygnałów od funkcjonariuszy, 40-letni kierowca clio kontynuował ucieczkę. Do pościgu przyłączył się partol z komisariatu w Sokołowie Małopolskim. W Kamieniu, podczas kolejnej próby wyprzedzenia radiowozu, kierujący renaultem zjechał na pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

Reklama

- Policjanci natychmiast przystąpili do udzielenia kierującemu pierwszej pomocy przedmedycznej – informuje KMP w Rzeszowie. Do udzielania pomocy poszkodowanemu przyłączył się również przypadkowy kierowca, który okazał się być lekarzem.

Z powodu obrażeń jakich doznał 40-letni mieszkaniec powiatu świętokrzyskiego, mężczyzna został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala.

Funkcjonariusze będą ustalać, dlaczego mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Za niezatrzymanie się do kontroli, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. 40-latek poniesie również konsekwencje za licznie popełnione wykroczenia, za które łącznie uzbierał 239 punktów karnych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła strona internetowa Rzeszowskich Piwnic. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Uruchomiono stronę internetową www.rzeszowskiepiwnice.pl, na której będą pojawiały się informacje dotyczące Rzeszowskich piwnic - Interaktywnej Instytucji Kultury.

Rzeszów

Ruszyła budowa nowego komisariatu. Podpisano już umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Rozpoczęła się długo oczekiwana budowa nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie. Czterokondygnacyjny obiekt powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny na os. Przybyszówka. Ma być gotowy do 2024 r.

Rzeszów

Świąteczne Miasteczko będzie czynne do 3 stycznia

RZESZÓW. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców świąteczne miasteczko na rzeszowskim Rynku będzie działać dłużej. Na grzane wino, ciepłe przekąski oraz przejażdżkę diabelskim młynem można będzie przyjść także po świętach.

Rzeszów

Nowe atrakcje parku w Miłocinie. Wśród nich dendrofon i ogródek meteorologiczny

RZESZÓW. Na terenie parku w Miłocinie rzeszowski Zarząd Zieleni Miejskiej stworzył innowacyjny kompleks edukacyjno-krajobrazowy. To inwestycja za prawie 115 tys. zł.

Rzeszów

Pijany 40-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Był poszukiwany listem gończym

RZESZÓW. Podczas kontroli drogowej zatrzymany został 40-letni kierowca jeepa. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że mężczyzna był poszukiwany za podobne przestępstwa.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Lenartowicza

RZESZÓW. Na części ulicy Lenartowicza wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Chodzi o odcinek od wysokości bloku przy Lenartowicza 41 do skrzyżowania z ul. Czackiego.

Rzeszów

Trwa zimowa akcja utrzymania dróg. Pługi i piaskarki wyjechały na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Rzeszowscy drogowcy ruszyli do pracy wczorajszego popołudnia. Posypywarki posypywały solą i piaskiem główne ulice miasta, a także mniej uczęszczane drogi i chodniki. Akcja kontynuowana jest od dziś rana.

Rzeszów

Spłonęło centrum ogrodnicze w Tyczynie. Duże straty

​RZESZÓW. Przez ponad cztery godziny strażacy z kilku zastępów gasili pożar centrum ogrodniczego w Tyczynie. Budynek całkowicie spłonął.

Reklama